Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W.S. Laskowskiego w Grójcu

Wyszukiwarka

Kalendarz wydarzeń na lipiec. Słowianki z Biblioteki zapraszają! Zapisy od 21 czerwca.

kalendarz_wydarzen_lipiec

2.07. godz. 11:00 Mała pszczoła – duży cud to warsztaty przeprowadzone przez zaprzyjaźnionego pszczelarza Mikołaja. Odwiedzą nas prawdziwe pszczoły w uliku pokazowym. Będzie można zobaczyć strój pszczelarza, przymierzyć kapelusz. Zobaczycie też filmiki zdradzające tajemnice, na przykład moment w którym z matecznika wyłania się pszczela matka i prawdziwą rójkę. Będzie można podmuchać podkurzaczem i zrobić świeczkę z węzy.

2.07. godz. 12:45 Pszczeli świat w słoiku rozbudzi Waszą kreatywność. Będziemy pracować z mchem i leśnymi roślinami, żeby stworzyć piękną roślinną kompozycję. Marta zabierze Was w wyjątkową pachnącą leśnym runem i dzikimi roślinami przygodę.

 

9.07. godz. 11:00 Hotel dla owadów – zajęcia manualne, w trakcie których wykonamy domki dla dzikich pszczół. Poznamy też inne zapylacze. Dzięki Magdzie usłyszycie, że murarka buszuje w trzcinie, a w zimie smacznie śpi. Lokalny stolarz zaprojektuje i pomoże w wykonaniu prawdziwego domu dla naszych owadzich przyjaciół, który zostanie z nami na dłużej.

 

9.07. godz. 12:45 Miodowe opowieści to kreatywne zajęcia, które będą przybliżać pszczelich bohaterów z książek. Wybierzemy się z Anią na wirtualną wędrówkę po świecie słodkich przygód i pszczelich tajemnic. W zajęciach wykorzystamy interaktywną podłogę i grę zbieranie miodu.

23.07. godz. 11:00 Skrzydlate głoski, bzyczące słówka to zajęcia, które wprowadzą was do świata owadów społecznych. Kasia przypomni, że nie tylko chrząszcz brzmi w trzcinie. To będzie doskonała okazją do gimnastyki buzi i języka.

 

30.07. godz. 11:00 Mega kwiatowe Love to warsztaty plastyczne w trakcie których wykonacie ogromne kwiaty z krepiny. Chcemy zaszczepić w Was miłość do kwiatów, porozmawiać o wpływie pszczół na sadownictwo. Kto razem z Magdą zrobi największe płatki?

 

 

„Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO oraz budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL oraz Fundację Fundusz Współpracy”

 

 

Facebook.com X.com

Zobacz również