Wypożyczalnia dla Dorosłych - Projekty

Finał projektu „Biblioteka – miejsce przyjazne seniorom””

     mzakonczenie projektu4W piątkowe popołudnie 28 lutego odbył się finał projektu „Biblioteka – miejsce przyjazne seniorom” realizowanego przez Wypożyczalnię dla Dorosłych Miejsko-Gminnej Biblioteki im. W. S. Laskowskiego w Grójcu.
Uczestnicy projektu mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim z Manulą Kalicką, spotkaniach ze stylistką, spotkaniu nt. bezpieczeństwa seniora, wziąć udział w wycieczce do Kozłówki i Lublina. Zaproponowaliśmy również udział w zajęciach sportowych – gimnastyka 50+, gimnastyka 60+oraz w wykładach nt. zdrowego żywienia.

Czytaj więcej: Finał projektu „Biblioteka – miejsce przyjazne seniorom””

„Senior w banku”

mebanking6Informatyzacja obejmuje już prawie wszystkie dziedziny. Trudno funkcjonować w naszym świecie bez znajomości nowych technologii. Dostęp do świata online daje swoim użytkownikom silne poczucie rozszerzania swoich horyzontów i wpływa korzystnie na poziom pewności siebie. Użytkownicy Internetu mogą poszukać dawnych kolegów ze szkoły, zawrzeć nowe znajomości.

Czytaj więcej: „Senior w banku”

Senior w sieci

mseniorwsieci3mW dniu 27.01.2014 roku zakończyliśmy warsztaty komputerowe "Senior w sieci"  organizowane w ramach projektu  "Biblioteka - miejsce przyjazne seniorom".
Uczestnicy spotkań podzieleni zostali na dwie grupy. Każda z grup liczyła 8 osób. Zajęcia odbywały się zarówno przy komputerach Czytelni Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej jak i również przy własnych laptopach.

Czytaj więcej: Senior w sieci

„Obroń się sama”

robert moskwamWszyscy znamy Roberta Moskwę jako doktora Artura Rogowskiego z „M jak miłość”. Za tę rolę polubiły go wszystkie Polki. Spotkanie, które zorganizowała Wypożyczalnia dla Dorosłych w ramach projektu „Biblioteka – miejsce przyjazne seniorom”, związane było nie z filmem, ale z tematem bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: „Obroń się sama”