Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Podróże – moja pasja

aaapodrozeglowne

Zabieramy Państwa w daleką podróż, bardzo daleką. Tam gdzie można nasycić się pięknymi widokami, tam gdzie wszystko co się widzi zapiera dech w piersiach i jest zupełnie inne niż to, co widzimy na co dzień. Wystarczy trochę samozaparcia, dyscypliny do tej mieszanki wrzucamy marzenia, wyobraźnię, trochę odwagi, uzbierane pieniędze - potrząsamy i wsiadamy do samolotu, pociągu, łodzi i wyruszamy na przygodę życia! Wszyscy musicie wiedzieć, że….WARTO!

Czytaj więcej: Podróże – moja pasja

Zrób to sam

florystykakolaz1male

Czwartkowy wieczór w Bibliotece zakończył się bardzo owocnie. Każdy wyszedł z piękną wiązanką na grób swoich bliskich i co najważniejsze zrobioną przez siebie samego. Uczestnicy spotkania, panie jak i panowie rozpoczęli swoje prace pod okiem pani Doroty Sepczyńskiej, która mówiła po kolei co i jak.

Czytaj więcej: Zrób to sam

Aby ocenić trzeba najpierw poznać

galaszewski1male
Kolejne spotkanie organizowane wspólnie z Publicznym Gimnazjum w Grójcu było poświęcone postawom Polaków wobec zagrożonych Holocaustem Żydów. Młodzież z tej szkoły uczestniczyła wcześniej w „Szkole Dialogu”- programie edukacyjnym, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat obecności Żydów w Polsce. Dzięki poznaniu tradycji, kultury żydowskiej pokonujemy uprzedzenia i fałszywe stereotypy.

 

Czytaj więcej: Aby ocenić trzeba najpierw poznać

Z genealogią za pan brat

rola1maleZakończyliśmy cykl warsztatów genealogicznych, które prowadził specjalista w tej dziedzinie pan Andrzej Zygmunt Rola-Stężycki - Prezes Instytutu Genealogii, Polskiej Kapituły Heraldyków i Genealogów jest członkiem: Polskiego Towarzystwa Heraldycznego w Warszawie, Rosyjskiego Towarzystwa Genealogicznego w Sankt — Petersburgu, Kujawsko - Pomorskiego Związku Literatów i Związku Literatów na Mazowszu.

 

Czytaj więcej: Z genealogią za pan brat

„Miłość w Powstaniu Warszawskim”

kopermale
W tym roku obchodziliśmy 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Biblioteka również włączyła się w obchody tej rocznicy zapraszając pisarza, historyka Sławomira Kopra. Jest autorem wielu książek, z których książka „Miłość w Powstaniu Warszawskim” stała się inspiracją do czwartkowego spotkania.

 

Czytaj więcej: „Miłość w Powstaniu Warszawskim”