Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

„Książki, które zostawiają w duszy ślad”

kalicinskamale

 Tradycyjnie na Mikołajki Wypożyczalnia dla Dorosłych zorganizowała dla czytelników spotkanie z autorem. Tym razem było to spotkanie z Małgorzatą Kalicińską.

 


Czytaj więcej: „Książki, które zostawiają w duszy ślad”

„Góry to esencja życia”

jagiellomaleWe wtorkowe przedpołudnie gościliśmy pana Michała Jagiełłę. Urodził się w Janikowicach koło Miechowa. Ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie na wydziale polonistyki. W latach 1964-74 mieszkał w Zakopanem. W tym okresie był ratownikiem a następnie naczelnikiem Grupy Tatrzańskiej GOPR. Uczestniczył również w wielu wspinaczkach w Tatrach, Alpach, Kaukazie, Pamirze. Po wyjeździe z Zakopanego do Warszawy przez wiele lat pełnił funkcję wiceministra kultury, był pełnomocnikiem premiera do spraw mniejszości narodowych i dyrektorem Biblioteki Narodowej.

Czytaj więcej: „Góry to esencja życia”

Zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Kalicińską

kalicinska1450plak

Ten, który chciał zatrzymać Holocaust

karskimale

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2014 Rokiem Jana Karskiego. 24 kwietnia przypadała 100 rocznica urodzin emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego.

Aby uczcić pamięć tego znamienitego Polaka zorganizowaliśmy poświęcone Jemu spotkanie. Wykład wygłosiła pani Beata Wolszczak z Działu Edukacji Muzeum Historii Polski w Warszawie. W spotkaniu udział wzięła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu.

Czytaj więcej: Ten, który chciał zatrzymać Holocaust

Podróże – moja pasja

aaapodrozeglowne

Zabieramy Państwa w daleką podróż, bardzo daleką. Tam gdzie można nasycić się pięknymi widokami, tam gdzie wszystko co się widzi zapiera dech w piersiach i jest zupełnie inne niż to, co widzimy na co dzień. Wystarczy trochę samozaparcia, dyscypliny do tej mieszanki wrzucamy marzenia, wyobraźnię, trochę odwagi, uzbierane pieniędze - potrząsamy i wsiadamy do samolotu, pociągu, łodzi i wyruszamy na przygodę życia! Wszyscy musicie wiedzieć, że….WARTO!

Czytaj więcej: Podróże – moja pasja

Zrób to sam

florystykakolaz1male

Czwartkowy wieczór w Bibliotece zakończył się bardzo owocnie. Każdy wyszedł z piękną wiązanką na grób swoich bliskich i co najważniejsze zrobioną przez siebie samego. Uczestnicy spotkania, panie jak i panowie rozpoczęli swoje prace pod okiem pani Doroty Sepczyńskiej, która mówiła po kolei co i jak.

Czytaj więcej: Zrób to sam