Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

W wolnych chwilach nie czytam książek - spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller w Bibliotece Publicznej w Grójcu

anna dziewit meller zdjecie z dyrektor bibliotekimaleBohaterką spotkania 8 lutego 2018 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu była pisarka, dziennikarka radiowa i telewizyjna, reporterka, pomysłodawczyni portalu o książkach i pisarzach „bukbuk”, była wokalistka i gitarzystka kobiecego zespołu rockowego Andy, felietonistka „Tygodnika Powszechnego” – Anna Dziewit-Meller.

Czytaj więcej: W wolnych chwilach nie czytam książek - spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller w Bibliotece...

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Kochańskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Grójec wybrałem na swoją ojczyznę

kazimierz kochanski podczas spotkania spiewa male

1 lutego w Miejsko-Gminnej  Bibliotece Publicznej w Grójcu odbyło się spotkanie autorskie ze znanym i cenionym poetą, od wielu lat związanym z Grójcem i, co ważniejsze, kochającym to miasto – Kazimierzem Kochańskim. Spotkanie, promujące kolejną, czternastą już książkę poety, tym razem zbiór  aforyzmów -  „Kreślone kredą” (2018r.), było niecodzienne.  I nie tylko dlatego, że przybyło ponad osiemdziesięcioro zainteresowanych i przyjaciół, ale przede wszystkim z uwagi na przyjętą bogatą i urozmaiconą artystycznie słowno-muzyczną jego formę. Aforyzmy przeplatały się z opowieściami Kazimierza Kochańskiego, anegdotami, wierszami a także słowem śpiewanym przy akompaniamencie dwóch gitar Dariusza Rączki i Grzegorza Kalbarczyka. Towarzyszył poecie również autor wstępu do zbioru aforyzmów, a zarazem przyjaciel – Stanisław Nyczaj.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Kazimierzem Kochańskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu

„Staram się, by każda książka była trochę jak pudełko czekoladek – gdy niby wiemy czego się po autorze spodziewać, ale element zaskoczenia dodaje smaku... ” – spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem w Bibliotece Publicznej w Grójcu w dniu 11 stycznia 2018 r.

pilipiuk maleCykl spotkań w 2018 roku zaczęliśmy mocnym akcentem. Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem przyciągnęło liczną rzeszę jego czytelników. Jest jednym z najbardziej płodnych polskich pisarzy. Wydał prawie 40 książek a ma już wiele pomysłów na nowe powieści.

Czytaj więcej: „Staram się, by każda książka była trochę jak pudełko czekoladek – gdy niby wiemy czego się po...

„Z Grójcem kojarzą mi się przepyszne kosztele” – spotkanie z Tomaszem Sekielskim w Bibliotece w Grójcu 7 grudnia 2017 roku

tomasz sekielski male
Prezent od Biblioteki na Mikołajki. Oczywiście! A że był trafiony przekonaliśmy się w grudniowy wieczór. Dowiodła tego liczba  przybyłych osób na spotkanie z Tomaszem Sekielskim.

Czytaj więcej: „Z Grójcem kojarzą mi się przepyszne kosztele” – spotkanie z Tomaszem Sekielskim w Bibliotece w...

Spotkanie z Joanną Jax w Bibliotece w Grójcu 28 listopada 2017 r.

 

joanna jax male „Wierzę, że wszystko jest po coś. Wydaje nam się, że możemy kontrolować nasze życie i zżymamy się, gdy nie spełnia naszych oczekiwań, a potem okazuje się, że mamy jakąś misję do spełnienia, której na początku nie dostrzegamy i nie rozumiemy”

                                                                                               Joanna Jax – Długa droga do domu

Czytaj więcej: Spotkanie z Joanną Jax w Bibliotece w Grójcu 28 listopada 2017 r.

Od Beskidów po Himalaje, czyli o tym, jak chłopak z Tychów spełnił swoje marzenie. Spotkanie z Adamem Bieleckim w Bibliotece Publicznej w Grójcu.

bielecki podejscie na przełecz Kanczendzonga 2014Wyjątkowy gość, który zawitał do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu, na zaproszenie Pani Dyrektor Kingi Majewskiej, sprawił, że sala biblioteki 27 października br. licznie zgromadziła publiczność. Adam Bielecki – o nim mowa – jeden z najmocniejszych himalaistów na świecie, w sposób niezwykle interesujący wprowadził przybyłych na spotkanie w świat wysokogórski i tematykę zimowego himalaizmu polskiego ze wskazaniem, że Polacy w tej dyscyplinie są najlepsi na świecie. Bielecki jest pierwszym zimowym zdobywcą Gaszerbrum I i Broad Peak.

Czytaj więcej: Od Beskidów po Himalaje, czyli o tym, jak chłopak z Tychów spełnił swoje marzenie. Spotkanie z...

Zapraszamy!

sekielskiplakat

Spotkanie autorskie z Joanną Jax! Zapraszamy!

jaxplakat