Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Spotkanie z Jarosławem Górskim w dniu 08.05.2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

gorski1male

Decyzją Sejmu patronami 2015 roku ogłoszeni zostali św. Jan Paweł II i Jan Długosz. Przypada bowiem dziesiąta rocznica śmierci papieża i 600. urodzin kronikarza. Wspólnie z uczniami Publicznego Gimnazjum w Grójcu uczciliśmy te rocznice. W kwietniu Paweł Zuchniewicz przybliżył uczniom przesłania papieża szczególnie te kierowane do młodych ludzi. Teraz spotkali się z Jarosławem Górskim - polonistą, żywo zainteresowanym historią kultury. Napisał on kilkaset artykułów popularyzujących różne dziedziny sztuki. Do nas przyjechał z wykładem „Jan Długosz i legendarne dzieje Polski”.

Czytaj więcej: Spotkanie z Jarosławem Górskim w dniu 08.05.2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Małgorzata Kadysz w Bibliotece Publicznej w Grójcu

kadysz1male
7 maja 2015 do Biblioteki przyjechała Małgorzata Kadysz. Autorka książki Mężczyzna prosty w obsłudze czyli kobieta szczęśliwa w związku oraz książki dla dzieci Zaklęte Marzenia. Pani Małgorzata prócz tego jest także pedagogiem, logopedą, psychotronikiem, trenerem  NLP, Trenerem Rozwoju Osobistego, Trenerem Radykalnego Wybaczania, prowadzi także bloga Zapiski Wiedźmy. Te informacje od razu wywołały falę ciekawości i zachwytu u uczestników spotkania. Dlatego też pani Małgorzata mówiła nie tylko o swoich książkach, ale wypełniła nas tak pozytywną energią, że mieliśmy ochotę skakać z radości.

Czytaj więcej: Małgorzata Kadysz w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Dariuszem Michalskim w dniu 06 maja 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

michalski1male
W środowy wieczór przenieśliśmy się w zaczarowany świat filmu, teatru, piosenki. A wszystko za sprawą pana Dariusza Michalskiego, który opowiedział nam o nietuzinkowej aktorce, jaką była Kalina Jędrusik. W sposób chronologiczny przedstawił jej drogę zawodową ilustrując opowieść pokazem multimedialnym. Wielu z nas mogło przypomnieć sobie „Jesienną dziewczynę” czy „Nie budźcie mnie” – piosenki wykonywane przez Kalinę Jędrusik w charakterystyczny tylko dla siebie sposób. Zobaczyć Ją we fragmentach ról teatralnych m.in. w „Apollo z Bellac” czy filmowych „Jowita”, „Lalka”, „Dzięcioł” czy owianej skandalem „Ziemi obiecanej”. Grała też w serialu „Kapitan Sowa na tropie”, o którym żartowała „Kapitan Sowa na trupie”.

Czytaj więcej: Spotkanie z Dariuszem Michalskim w dniu 06 maja 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Krzyżówka Biblioteki Publicznej w Grójcu

Czytelnicy! Zapraszamy do rozwiązania krzyżówki. Można ją wydrukować u siebie w domu lub przyjść do Biblioteki i wypełnić. Poniżej krzyżówka i pytania. Krzyżówkę można oddać do 15 maja 2015 r. Wśród złożonych i poprawnie wypełnionych krzyżówek zostaną rozlosowane upominki.

Krzyzowkajpg1

pytaniakrzyzowka1jpg1

Wiosenne warsztaty w Bibliotece Publicznej w Grójcu

wiosna1male
30 kwietnia 2015 r. o godzinie 17.00 wiosna wkroczyła w progi Biblioteki. Pani Dorota Sepczyńska zaproponowała robienie koszyków, osłonek na doniczki a także innych twórczych rzeczy z gałązek drzew. Rozpoczęliśmy swoje prace z ogromnym zapałem!

 

Czytaj więcej: Wiosenne warsztaty w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Martą Maklakiewicz w dniu 23 kwietnia 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

maklakmale
23 kwietnia obchodzony jest ustanowiony przez UNESCO
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W instytucjach związanych z książką zaplanowano imprezy promujące czytelnictwo. Nasza Biblioteka również zaprosiła czytelników do wspólnego świętowania. A gościem naszym była pani Marta Maklakiewicz.

 

Czytaj więcej: Spotkanie z Martą Maklakiewicz w dniu 23 kwietnia 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Małgorzatą Kadysz w Bibliotece Publicznej w Grójcu

malgorzata kardysz1

Spotkanie z Pawłem Zuchniewiczem w dniu 17 kwietnia 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

zuchniewicz1male
2 kwietnia minęła 10 rocznica śmierci Jana Pawła II. Aby uczcić tę rocznicę zorganizowaliśmy spotkanie z Pawłem Zuchniewiczem. Jest on dziennikarzem, autorem książek, dźwiękowych reportaży i słuchowisk poświęconych Papieżowi Janowi Pawłowi II.

 

 

Czytaj więcej: Spotkanie z Pawłem Zuchniewiczem w dniu 17 kwietnia 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu