Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Krzysztof Kotowski w Bibliotece Publicznej w Grójcu

kotowskimale16 kwietnia 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu odbyło się spotkanie z panem Krzysztofem Kotowskim. Pan Krzysztof to dziennikarz i psycholog oraz autor bestsellerów. Jego książki posiadamy w Bibliotece a są to: Czas czarnych luster, Kapłan, Krew na Placu Lalek, Marika, Modlitwa do Boga złego, Niepamięć, Obława, Serwal, Święto świateł, a teraz czekamy na następną, której premiera odbędzie się 8 maja. Spotkanie było przepełnione dużą dawką humoru. Nasz gość opowiedział nam wiele ciekawostek ze swojego życia o swojej pracy i o pisaniu książek.

 

Czytaj więcej: Krzysztof Kotowski w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Wiekanocne warsztaty w Bibliotece Publicznej w Grójcu

wielkanoc1male
Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi w Bibliotece Publicznej w Grójcu 19 marca 2015 r. odbyły się warsztaty przedświąteczne. Zaplanowaliśmy pracę nad wystrojem stołu albo ciekawą formą pisanki dla wnuka. Jak zwykle było dużo pracy, śmiechu. Po raz kolejny warsztaty poprowadziła Dorota Sepczyńska.


Czytaj więcej: Wiekanocne warsztaty w Bibliotece Publicznej w Grójcu

XXII Turniej Wiedzy o Grójcu i Regionie

grojboj

Spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską w dniu 23 marca 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

lingas1maleSympatyczna, bezpośrednia z ogromnym poczuciem humoru od razu zawładnęła sercami uczestników spotkania. Spotkanie przebiegło w miłej wręcz koleżeńskiej atmosferze. Było wprawdzie kameralne ale ci, którzy przyszli znali doskonale twórczość pisarki, są jej fanami od lat. Dotychczas znali jej książki teraz mogli poznać autorkę. Pani Agnieszka opowiedziała o swojej drodze pisarskiej. Pierwszą książkę napisała w 4 klasie szkoły podstawowej. Była niesamowicie dumna i jeszcze bardziej zdziwiona, gdy nauczycielka skrytykowała jej twórczość.

Czytaj więcej: Spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską w dniu 23 marca 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Manulą Kalicką nt. „Fryderyk Chopin” 05 marca 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

manula1male
Właśnie minęła kolejna rocznica śmierci naszego wielkiego kompozytora. Była więc okazja do przybliżenia młodzieży Jego życia.

 

 

Czytaj więcej: Spotkanie z Manulą Kalicką nt. „Fryderyk Chopin” 05 marca 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z dr Magdaleną Pietrzak-Mertą w Bibliotece Publicznej w Grójcu

merta627 lutego 2015 gościliśmy dr Magdalenę Pietrzak-Mertę, która jest pracownikiem Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie. Nasz gość przybliżył zgromadzonym postać Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego. Przez długie powojenne lata skazano go na zapomnienie. Zapis cenzorski obejmował wszystkie jego dzieła.

 

Czytaj więcej: Spotkanie z dr Magdaleną Pietrzak-Mertą w Bibliotece Publicznej w Grójcu