Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Mama tworzy razem z dzieckiem w Bibliotece Publicznej w Grójcu. Zapisy na zajęcia już ruszyły!

mama tworzy12

Rodzice biegają!

bg by freepik.com

Ostatnie przed wakacjami Warsztaty dla Seniora. Zapisy już trwają!

Nie możecie tego przegapić!

18 czerwca 2015 r o godz. 17.00 odbędą się już ostatnie przed wakacjami warsztaty dla Seniora! Jeśli chcecie ciekawie, kreatywnie i z uśmiechem spędzić czas przyjdźcie lub zadzwońcie
i zapiszcie się. Ilość miejsc ograniczona więc trzeba się spieszyć.
Zapisywać się można pod nr 664 33 71 w. 17.

warsztatynowe

Wycieczka do Łowicza - 19.05.2015

lowicz1maleŁowicz jest pięknym , starym polskim miastem przesyconym tradycją i folklorem. Znajduje się w nim wiele ciekawych i niepowtarzalnych obiektów, które zwiedzającym pozostają w pamięci na całe życie. Dzięki  sponsoringowi Pani Dyrektor  Publicznej Biblioteki Miejsko-Gminnej w Grójcu, klasa IG z grójeckiego gimnazjum wzięła udział w wycieczce do tego niezwykłego miasta nad Bzurą.
Wyjazd odbył się 19 maja 2015 r. i był przysłowiową „kropką nad i” zamykającą obchody Roku Oskara Kolberga w nasze szkole. Do Łowicza pojechały z nami panie: B. Dąbrowska, T. Naduk, oraz dwie panie z Biblioteki  im. W. S. Laskowskiego. W Łowiczu spotkaliśmy się z przewodniczką PTTK i rozpoczęliśmy zwiedzanie.

Czytaj więcej: Wycieczka do Łowicza - 19.05.2015

Spotkanie z Marcinem Mellerem 15 maja 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

meller2
„Wszyscy jedziemy do Gruzji”. Chyba nie spodziewał się takiej deklaracji na zakończenie spotkania nasz gość. Ale od początku. Przybył punktualnie a nawet przed czasem, bo jak mówi punktualność to jego cecha. Już na początku rozmowy okazało się, że poczucie humoru to jego druga cecha a może nawet najważniejsza. Opowieści o Gruzji, krainie gościnnych ludzi, pełnej muzyki, tańca, wyśmienitej kuchni urzekły zgromadzonych. Dowiedzieliśmy się, który gruziński toast denerwuje żonę naszego gościa: „…Chciałem wypić za przyjaciół. Człowiek żyje przyjaciółmi. Jeśli mnie żona wyrzuci z domu, to mogę u każdego przyjaciela spędzić tydzień, i tak do końca życia. Żona pyta o wszystko, przyjaciel o nic, bo jest przyjacielem”*.

Czytaj więcej: Spotkanie z Marcinem Mellerem 15 maja 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Warsztaty dla Seniora 21 maja 2015. Zapisy już trwają!

warsztatydlaseniora

       Zapisy na warsztaty w Wypożyczalni dla Dorosłych.
Ilość miejsc ograniczona
!

Spotkanie z Renatą Chołuj w dniu 11 maja 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

choluj1maleGeriavity. Powieść w 49 kapsułkach” jest pierwszą książką Renaty Chołuj. A już zbiera pozytywne recenzje. Autorka jest z wykształcenia polonistką i jak sama mówi, jako Żoliborzanka jest prawdziwą wielbicielką Starego Żoliborza. Nic więc dziwnego, że bohater książki mieszka na Żoliborzu. Lekarzem nie jest tak jak bohater, ale ma przyjaciół, którzy lekarzami są i aby bohater był wiarygodny przeczytała cały podręcznik do ginekologii. Teraz dostaje listy, e-maile zaczynające się od słów „Też jestem lekarzem…”. Uczyniła bohatera książki Tomasza Szroniewskiego ginekologiem, bo uważa, że jest to zawód najbliżej życia. I w książce tej spotykamy się z problemami codziennego życia. Nie jest to jednak powieść przygnębiająca wręcz odwrotnie czyta się ją jednym tchem. Jest zabawna, słodko-gorzka. O służbie zdrowia, pracy, teściach, pieniądzach, miłości, zobowiązaniach. Przykładem niech będzie fragment o miłości:

Czytaj więcej: Spotkanie z Renatą Chołuj w dniu 11 maja 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Wieczór z zespołem GAMA 8 maja 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

 

gama2

Wieczór z zespołem GAMA 8 maja 2015 r.

Pamiętacie początki:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu

zaprasza na

Wieczór z Poezją Barską

w repertuarze: Osiecka, Stachura, Leśmian i inni.
Gra i śpiewa grójecka grupa GAMA- absolutny debiutant na scenie
Zapraszamy 17 czerwca /czwartek/ 2010 r. o godz. 19.00,
Galeria GOK ul. Piłsudskiego 3

Czytaj więcej: Wieczór z zespołem GAMA 8 maja 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu