Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

„Lek na smutne dni” - spotkanie z Magdaleną Witkiewicz w dniu 27 kwietnia 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

witkiewiczmaleNa 27 kwietnia br. wydawnictwo Filia zapowiedziało premierę nowej książki Magdaleny Witkiewicz „Cześć, co słychać?”. Tego dnia również gościła w naszej Bibliotece pisarka. Okazją do spotkania była nie tylko premiera jej najnowszej książki. Pani Magdalena jest jedną z ulubionych pisarek naszych czytelniczek. Książki Jej autorstwa nie „stoją na półkach” w bibliotece. Być może dlatego, że jak sama mówi „podobno moje powieści poprawiają nastrój. Są lekiem na deszcz za oknem i nieco smutniejsze dni”.

Czytaj więcej: „Lek na smutne dni” - spotkanie z Magdaleną Witkiewicz w dniu 27 kwietnia 2016 r. w Bibliotece...

„Wszystkie kolory na talerzu” - spotkanie z panią Dominiką Pietrzyk - dietetyk z Nature House w Grójcu

dietetykmaleOtyłość dopadła polskich nastolatków. Są w ścisłej światowej czołówce”, „Otyłość polskich nastolatków poraża”, Otyłość jest uważana za pandemię XXI wieku”, „Aż 29 proc. polskich 11-latków ma nadwagę, a wśród 13-latków jest niewiele lepiej, bo na otyłość cierpi co czwarty z nich. Tak w swoim raporcie, cytowanym przez "Wyborczą", podaje Światowa Organizacja Zdrowia”.

Takie alarmujące dane podają media, ale czy my na nie reagujemy?

Czytaj więcej: „Wszystkie kolory na talerzu” - spotkanie z panią Dominiką Pietrzyk - dietetyk z Nature House w...

Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz - 27.04.2016. Zapraszamy!

witkiewicz

Monika Kuszyńska w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 08.03.2016

kuszynska monika przyjmuje upominek od dyrektor bibliotekiBywają takie dni, że mamy wszyscy dość. Mówimy, ze ciągle mamy rzucane kłody pod nogi. Nie mamy siły, aby podnieść się, otrząsnąć i ułożyć sobie życie na nowo. Stoimy na zakręcie życia, rozkładamy ręce z bezradności. Za każdym razem kiedy człowiek coś straci, stanie się coś złego – traci nadzieję, sens, wiarę – ale może właśnie to ma sens, po coś jest, coś znaczy, coś pokazuje i daje. Daje „Drugie Życie”.

W Dzień Kobiet, Biblioteka w Grójcu gościła niesamowitą gwiazdę polskiej sceny muzycznej – Monikę Kuszyńską. Wokalistka w wyniku wypadku samochodowego została sparaliżowana. Rozpoczęła drugie życie.

Czytaj więcej: Monika Kuszyńska w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 08.03.2016

Spotkanie z Wacławem Holewińskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 29.02.2016 r. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

holewinski maleW wątpliwym przebłysku geniuszu włodarze polskiej oświaty zmieniając programy nauczania postanowili wyrzucić z kursu historii dla gimnazjum całą historię współczesną po roku 1918. Oznacza to ze gimbaza nie uczy się ani o okresie II RP, ani II Wojny Światowej oraz tym bardziej o tym, co było zaraz po niej. Tymczasem od 5ciu lat obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Fenomen zjawiska Wyklętych wśród młodych Polaków jest zjawiskiem szczególnym i bezcennym. Na ulicach, korytarzach szkół i trybunach stadionów widać młodych w patriotycznej odzieży. Ci młodzi palą znicze i składają kwiaty w miejscach pamięci. Dbają o tą pamięć. Jak zawsze przewrotnie idą pod prąd ministerialnym mądralom. Skoro nie ma o tym w szkole musimy sobie radzić sami. I radzimy.

Czytaj więcej: Spotkanie z Wacławem Holewińskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 29.02.2016 r. Narodowy Dzień...

Spotkanie z Vincentem Victorem Severskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu

vincent severski

Podróż do Peru i Boliwii z Aleksandrą Kołakowską w Bibliotece Publicznej w Grójcu

boliper

To spotkanie można nazwać „Razem przez świat z Aleksandrą Kołakowską”. I mimo, że odbyło się ono w Bibliotece 26 listopada 2015 roku to rzeczywiście mogliśmy się przenieść do Peru i Boliwii w rzeczywistości.

 

Czytaj więcej: Podróż do Peru i Boliwii z Aleksandrą Kołakowską w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Kulturoznawcza wycieczka pod egidą biblioteki.

wycieczka z biblioteki male19 listopada 2015 r. okazała się przyjazną datą dla klasy IIH i IIJ Publicznego Gimnazjum w Grójcu. Obydwie klasy pojechały na sponsorowaną przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Skarbimira Laskowskiego wycieczkę do Warszawy. Celem edukacyjnym było zwiedzenie Biblioteki Narodowej i Muzeum Literatury . Organizacyjnie wyglądało to tak, że klasa stanowiła grupę i pod opieką wychowawców ( klasa IIH p. M. Napora – Wiśniewska, M. Zalewska i p. dyr. K. Majewska, klasa IIJ – p. M. Srebrzyński, p. I. Tokarska p. B. Krawczak) realizowała ten sam program, wymieniając się w zwiedzanych obiektach.

Czytaj więcej: Kulturoznawcza wycieczka pod egidą biblioteki.