Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Spotkanie z Markiem Krajewskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu! Zapraszamy!

krajewskiplakat5

„Najważniejsze jest tu i teraz” – spotkanie z Małgorzatą Wójcik w Bibliotece Publicznej w Grójcu

spotkanie z malgorzata wojcik male22 września 2016 roku Biblioteka w Grójcu gościła Panią Małgorzatę Wójcik, autorkę książki „Jesteś tym, czym są Twoje myśli”. Interesuje się także fizyką kwantową. Już przy pierwszym spotkaniu można zauważyć, że jest to osoba naładowana pozytywną energią, uśmiechnięta i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych – dlatego też przyjechała podzielić się z nami swoją wiedzą.

Czytaj więcej: „Najważniejsze jest tu i teraz” – spotkanie z Małgorzatą Wójcik w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Małgorzatą Wójcik. Zapraszamy!

Zaproszenie plakat spotaknie z malgorzata wojcik

Pożegnanie Lata z GAMĄ i Z OSTATNIĄ CHWILĄ w grójeckiej Bibliotece

Gama i z ostatniej chwili

Maria Ulatowska i Jacek Skowroński w Bibliotece Publicznej w Grójcu

ulatowska dyrektor biblioteki wrecza autorom kwiatyW ramach Nocy Bibliotek - 4 czerwca 2016 r., mieliśmy przyjemność gościć parę znanych pisarzy panią Marię Ulatowską i pana Jacka Skowrońskiego . Pani Maria znana jest przede wszystkim jako autorka książek obyczajowych. Pan Jacek z kolei jest autorem kryminałów. Gdy pani Marii znudziło się już pisanie książek obyczajowych połączyła siły z panem Jackiem. Efektem tego są książki: „Autorka” i „Pokój dla artysty”. Obecnie pracują nad trzecią wspólną książką. Książka oparta jest na autentycznym pamiętniku dziadka autorki. Historia rodzinna rozpoczyna się w 1903 roku, kiedy młody ksiądz zaczyna posługę kapłańską. Poznaje w nowej parafii dziewczynę i oboje zakochują się w sobie. Do szczęśliwego zakończenia jednak droga była wyboista. Książka ukaże się jesienią ale już zachęcamy do poznania tej fascynującej historii.

Czytaj więcej: Maria Ulatowska i Jacek Skowroński w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Kulturoznawcza wyprawa z biblioteką

wycieczka mlodziez przed palacykiem w czarnolesiemaleJedną z form działalności prowadzonej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Skarbimira Laskowskiego jest organizowanie wycieczek promujących twórców kultury. W maju z takiej formy skorzystała klasa IIG Publicznego Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia. W programie znalazło się Muzeum w Czarnolesie i Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Czytaj więcej: Kulturoznawcza wyprawa z biblioteką

Pachnąca Biblioteka z Joanną Krzyżanek – Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Grójcu

krzyzanek maleCzy Biblioteka może kojarzyć się z czekoladą? Od wczoraj już tak. Joanna Krzyżanek odwiedziła naszą Bibliotekę w piękny majowy dzień 10.05.2016 r. Tematem przewodnim spotkania była Pachnąca Biblioteka z serią bajek pachnących np. cytryną, truskawkami, czekoladą w roli głównej. Na zajęcia przyszli uczniowie z I i II klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Piotra Skargi w Grójcu.

Czytaj więcej: Pachnąca Biblioteka z Joanną Krzyżanek – Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Krystyną Mirek w Bibliotece Publicznej w Grójcu. Zapraszamy!

plakat krystyna mirek spotkanie