Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Spotkanie z Marcinem Łaszczyńskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu 15 marca 2017 r.

laszczynski dyryktor biblioteki wrecza upominekBiblioteka wspólnie z Publicznym Gimnazjum w Grójcu uczestniczy w projekcie Instytutu Pamięci Narodowej – Rogate dusze. Podczas spotkań uczniowie zapoznają się  z postawami młodzieży w trakcie przełomowych wydarzeń historycznych. Wykłady mają również uświadamiać fakt, iż młodzież jest trwałym składnikiem procesów historycznych i może te procesy świadomie kształtować.

Czytaj więcej: Spotkanie z Marcinem Łaszczyńskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu 15 marca 2017 r.

Polska z marzeń Tadeusza Kościuszki – spotkanie z Jarosławem Górskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu w dniu 08 lutego 2017 r.

jaroslaw gorski spotkanie o kosciuszkoSejm zdecydował o ustanowieniu 2017 roku Rokiem Tadeusza Kościuszki w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą jego śmierci. Jak przypomniano w uchwale, Tadeusz Kościuszko, przywódca ogólnonarodowego powstania zwanego insurekcją kościuszkowską, zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Posłowie zaznaczyli, że jest symbolem wolności i wzorem patrioty nie tylko dla obywateli II Rzeczypospolitej Polskiej. Tadeusz Kościuszko traktował swoje wojskowe i obywatelskie obowiązki, jako służbę dla pomyślności całego narodu. Głęboko wierzył w niezbywalną godność człowieka, którego dobro stawiał na pierwszym miejscu – podkreślono w uchwale.

Czytaj więcej: Polska z marzeń Tadeusza Kościuszki – spotkanie z Jarosławem Górskim w Bibliotece Publicznej w...

Spotkanie z podróżnikiem Arunem Milcarzem w Bibliotece - 26 stycznia 2017 r

arun milcarz maleOrganizujemy wiele spotkań, z których każde jest interesujące, ale to z Arunem było wyjątkowe. Było wyjątkowe, bo nasz gość jest niezwykle barwną postacią. Bezpośredni, żywiołowy, z poczuciem humoru zawładnął momentalnie naszymi sercami i umysłami. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści o Afryce. Ponad dwie godziny wędrowaliśmy najpierw po Madagaskarze a w czasie drugiego spotkania po Czadzie.

Czytaj więcej: Spotkanie z podróżnikiem Arunem Milcarzem w Bibliotece - 26 stycznia 2017 r

Zapraszamy na spotkanie!

arunplakat

                                                                           www.arun.pl

Spotkanie z Adamem Podlewskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 24.11.2016

adam podlewski male zdjecieW czwartek 24 listopada uczniowie klas trzecich Publicznego gimnazjum w Grójcu wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę w Grójcu z Adamem Podlewskim – historykiem, autorem opowiadań i laureatem kilku prestiżowych nagród literackich. W ostatnim czasie nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska ukazał się kryminał historyczny pt: „Honor i zbrodnia”. Jego akcja rozgrywa się w XIX-wiecznej Warszawie doby Królestwa Kongresowego, pełnej mrocznych zakamarków, pojedynków i … przemycanego z prowincji alkoholu.

Czytaj więcej: Spotkanie z Adamem Podlewskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 24.11.2016

Ku Polsce idziemy przez krwawe stygmaty...Spotkanie w grójeckiej Bibliotece

marcin laszczynski malezdjecieBiblioteka wspólnie z Publicznym Gimnazjum w Grójcu uczestniczy w projekcie Instytutu Pamięci Narodowej – Rogate dusze. Podczas spotkań uczniowie zapoznawać się będą z postawami młodzieży w trakcie przełomowych wydarzeń historycznych. Wykłady mają również uświadamiać fakt, iż młodzież jest trwałym składnikiem procesów historycznych i należy te procesy świadomie kształtować.

Czytaj więcej: Ku Polsce idziemy przez krwawe stygmaty...Spotkanie w grójeckiej Bibliotece

Spotkanie z Juliuszem Kuleszą w Bibliotece – 28 października 2016 r.

kulesza mlodziez wrecza kwiaty i dziekuje

W Bibliotece przed dniem Wszystkich Świętych odbyło się spotkanie z panem Juliuszem Kuleszą, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, którego misją było przekazanie młodemu pokoleniu wiedzy z czasów insurekcji.  Ważne jest, aby przywoływać pamięć o tych, którzy walczyli za naszą Ojczyznę i już nie ma ich wśród nas. Pan Juliusz pragnął podkreślić udział młodzieży w Powstaniu, dla której najważniejszym celem była wolność rodaków. Ta pomoc była nieoceniona. Młodzież zasłynęła z dużej odwagi i determinacji płacąc niejednokrotnie utratą zdrowia a nawet życia. 

Czytaj więcej: Spotkanie z Juliuszem Kuleszą w Bibliotece – 28 października 2016 r.

Marek Krajewski w Bibliotece Publicznej w Grójcu – 20.10.2016

krajewski male

Ściemniało się, krople deszczu uderzały miarowo o parapet. Liście szeleściły przeraźliwie. Ktoś nagle otworzył drzwi i zniknął w gąszczu książek. Zeszliśmy na dół razem żeby zobaczyć, kto przyszedł, ale nie było nikogo. Nie było słychać nic. Cisza była przerażająca, gdyby teraz coś trzasnęło nasz strach i przerażenie rozsadziłoby nam żyły. Tak może i mógłby zacząć się prawdziwy kryminał osadzony w murach Biblioteki, ale gdy weszliśmy z powrotem na górę był tam… Marek Krajewski we własnej osobie!

Czytaj więcej: Marek Krajewski w Bibliotece Publicznej w Grójcu – 20.10.2016