Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Spotkanie z Adamem Podlewskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu – 16 maja 2017 r.

podlewski autor opowiadaByło to nasze drugie spotkanie z autorem. Na jesieni przy okazji promocji książki „Honor i zbrodnia” wysłuchaliśmy  barwnej opowieści o realiach życia XIX-wiecznej Warszawy. W stolicy doby Królestwa Kongresowego umieścił bowiem autor akcję swojego kryminału historycznego.

 

Czytaj więcej: Spotkanie z Adamem Podlewskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu – 16 maja 2017 r.

Spotkanie z Jackiem Komudą w Bibliotece Publicznej w Grójcu

komuda maleMiejsko – Gminna Biblioteka w Grójcu sprawiła swoim czytelnikom nie lada niespodziankę. W jej progach zagościł sam Jacek Komuda -  poczytny autor niezwykle popularnych powieści historycznych, osadzonych w realiach XVII wiecznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Znany także miłośnikom RPG jako autor osadzonych w tych samych realiach gier fabularnych z serii DZIKIE POLA, oraz współautor scenariusza do pierwszej gry z Serii WIEDZMIN, która odniosła spektakularny sukces na całym świecie. Już na wstępie Pani Dyrektor Majewska witając licznie zgromadzoną publiczność zauważyła, że po raz pierwszy przy takiej okazji przewaga liczebna była po stronie części męskiej. Nie ma się czemu zresztą dziwić – przygody spod znaku płaszcza i ,tym razem, szabli, to typowy męski świat.

Czytaj więcej: Spotkanie z Jackiem Komudą w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Szymon Hołownia w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Holownia male

 

Jezu wierze Tobie-
rozmowa Szymona Hołowni z Czytelnikami

 

Szymon Hołownia napisał 16 książek. Ma dwie fundacje. Od 4 lat pracuje w 11 miejscach w Afryce. Ma pod opieką i finansuje sierociniec Kasisi, hospicjum w Ruandzie, szpital w Kongo, ośrodek dla trędowatych, ma wiejską aptekę na północy Kongo oraz spółdzielnie rolniczą, którą teraz rozkręca. W Senegalu wziął pod opiekę szkołę zawodową dla dziewczyn, które uczą się tam na gospodynie domowe. Dziennikarz, publicysta. W 2016 został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Od 40 lat próbuje być chrześcijaninem i bardzo różnie mu to wychodzi. Im dłużej idzie tą drogą, tym bardziej jest przekonany, że jest na jej początku.

Czytaj więcej: Szymon Hołownia w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Elżbieta Ryl-Górska w Bibliotece Publicznej w Grójcu

primadonna ze wspolautorem male

 

Usta milczą, dusza śpiewa…

W dobie dzisiejszego muzycznego świata, każdej estradowej osobowości próbuje się nadać status gwiazdy. Gwiazdy, można pokusić się o stwierdzenie, zazwyczaj przez małe „g”. Gwiazdą z pewnością jest ulubienica publiczności, primadonna Operetki Warszawskiej- Elżbieta Ryl-Górska. Śpiewaczka zachwycała publiczność wykonaniami najsławniejszych operetkowych ról, m. in. Hanny Glawari w Wesołej wdówce, Rozalindy w Zemście nietoperza, Heleny w Pięknej Helenie.

Czytaj więcej: Elżbieta Ryl-Górska w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Marcinem Łaszczyńskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu 15 marca 2017 r.

laszczynski dyryktor biblioteki wrecza upominekBiblioteka wspólnie z Publicznym Gimnazjum w Grójcu uczestniczy w projekcie Instytutu Pamięci Narodowej – Rogate dusze. Podczas spotkań uczniowie zapoznają się  z postawami młodzieży w trakcie przełomowych wydarzeń historycznych. Wykłady mają również uświadamiać fakt, iż młodzież jest trwałym składnikiem procesów historycznych i może te procesy świadomie kształtować.

Czytaj więcej: Spotkanie z Marcinem Łaszczyńskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu 15 marca 2017 r.

Polska z marzeń Tadeusza Kościuszki – spotkanie z Jarosławem Górskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu w dniu 08 lutego 2017 r.

jaroslaw gorski spotkanie o kosciuszkoSejm zdecydował o ustanowieniu 2017 roku Rokiem Tadeusza Kościuszki w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą jego śmierci. Jak przypomniano w uchwale, Tadeusz Kościuszko, przywódca ogólnonarodowego powstania zwanego insurekcją kościuszkowską, zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Posłowie zaznaczyli, że jest symbolem wolności i wzorem patrioty nie tylko dla obywateli II Rzeczypospolitej Polskiej. Tadeusz Kościuszko traktował swoje wojskowe i obywatelskie obowiązki, jako służbę dla pomyślności całego narodu. Głęboko wierzył w niezbywalną godność człowieka, którego dobro stawiał na pierwszym miejscu – podkreślono w uchwale.

Czytaj więcej: Polska z marzeń Tadeusza Kościuszki – spotkanie z Jarosławem Górskim w Bibliotece Publicznej w...

Spotkanie z podróżnikiem Arunem Milcarzem w Bibliotece - 26 stycznia 2017 r

arun milcarz maleOrganizujemy wiele spotkań, z których każde jest interesujące, ale to z Arunem było wyjątkowe. Było wyjątkowe, bo nasz gość jest niezwykle barwną postacią. Bezpośredni, żywiołowy, z poczuciem humoru zawładnął momentalnie naszymi sercami i umysłami. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści o Afryce. Ponad dwie godziny wędrowaliśmy najpierw po Madagaskarze a w czasie drugiego spotkania po Czadzie.

Czytaj więcej: Spotkanie z podróżnikiem Arunem Milcarzem w Bibliotece - 26 stycznia 2017 r

Zapraszamy na spotkanie!

arunplakat

                                                                           www.arun.pl