Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Rok Janusza Korczaka

Dziecko jest równo nam wartościowym człowiekiem

                                                              Janusz Korczak

               Rok 2012 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Janusza Korczaka. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu, aby przybliżyć uczniom sylwetkę Janusza Korczaka zaprosiła Wojciecha Lasotę – prezesa Fundacji Korczakowskiej. Nasz gość spotkał się z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu i uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grójcu.

Czytaj więcej: Rok Janusza Korczaka

Biblioteka ciągle w grze

Biblioteka ciągle w grze to hasło przewodnie Tygodnia Bibliotek 2012. W MGBP w Grójcu w ramach popularyzacji działalności Biblioteki w środowisku lokalnym uczczono Święto Bibliotekarzy i Bibliotek zapraszając Marię Czubaszek. Coraz bardziej popularna celebrytka promuje swoją książkę "Każdy szczyt ma swój Czubaszek” - satyryczne rozmowy z Arturem Andrusem na temat wspomnień z przebiegu jej kariery.

Czytaj więcej: Biblioteka ciągle w grze

Spotkanie z Marią Czubaszek

Życzenia

Wielkanoc pachnąca wiosną

Wkroczyliśmy w czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Tegoroczne spotkanie poprowadziła pani Dorota Sepczyńska. Rozpoczęliśmy pracę nad ozdobami na święta: kolorowe pisanki, rzeżucha posadzona w skorupkach od jajek, palmy, stroiki, wydmuszki, marmurkowe pisanki, wiosenne wianki, ozdobne jajka decoupage. Największym zainteresowaniem jak i w przednim roku cieszyły się palmy oraz pisanki robione najprzeróżniejszymi sposobami: makaronowe, bibułowe, oklejane sznureczkami, sitowiem. Pani Dorota przywiozła również wiele rzeczy, które wykonała sama, do obejrzenia.

Czytaj więcej: Wielkanoc pachnąca wiosną

Wielkanoc pachnąca wiosną

Walentynki z GAMĄ 2012

Z okazji Walentynek Wypożyczalnia dla Dorosłych zorganizowała koncert zespołu GAMA. Staje się już  wspólną tradycją spędzanie Wieczoru Walentynkowego z zespołem GAMA. Zespół w składzie Małgorzata Antoniewicz, Artur Kowalczyk,  Piotr Mańka,  Artur Szlis, Maksymilian Wielusiński dał przepiękny koncert, który przeniósł nas w świat poezji, muzyki i miłości.

 

Czytaj więcej: Walentynki z GAMĄ 2012