Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Mikołajki z Jarosławem Kretem

jaroslaw kret mPrezentem dla czytelników Biblioteki na Mikołajki było spotkanie z Jarosławem Kretem. Organizując spotkanie z panem Jarosławem zastanawialiśmy się czy sobotnie popołudnie / godz.14.00/ będzie odpowiednią porą. Bo to czas obiadu, spotkań rodzinnych po całym tygodniu zabiegania. Jednak nasi czytelnicy nie zawiedli i licznie przybyli na spotkanie. A było warto!

 

Czytaj więcej: Mikołajki z Jarosławem Kretem

Zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Kretem

Hanna Cygler gościem Wypożyczalni dla Dorosłych

Spotkanie z popularną wśród czytelników pisarką obyło się w listopadowy wieczór. Pani Hanna przyjechała do nas z Gdańska. Tam mieszka i pracuje. Ale jak mówi „Każda nowa książka jest dla mnie nowym wyzwaniem i przygodą. Przygody – jak wiadomo – najlepiej przeżywa się wspólnie. Potrzebuję zatem Waszego towarzystwa”. Dlatego odległość nie jest przeszkodą w spotkaniu z czytelnikami.

 

Czytaj więcej: Hanna Cygler gościem Wypożyczalni dla Dorosłych

Zapraszamy na spotkanie z Hanną Cygler

Spotkanie z panią Joanną Siedlecką

Kolejnym działaniem zrealizowanym przez Wypożyczalnię dla Dorosłych było zaproszenie pani Joanny Siedleckiej na spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Realizacja tych spotkań możliwa jest dzięki współpracy z dyrekcją Szkoły a młodzież ma korzyść z pogłębienia wiedzy programowej o nowe wiadomości bezpośrednio od autora książek.

Tematem tego spotkania były sylwetki pisarzy, bohaterów książek biograficznych Joanny Siedleckiej: Witolda Gombrowicza, Witkacego, Zbigniewa Herberta, Jerzego Kosińskiego.

 

Czytaj więcej: Spotkanie z panią Joanną Siedlecką

41. Międzynarodowy Festiwal „Warszawska Jesień Poezji” w Grójcu

Na imprezę z udziałem poety – Zbigniewa Milewskiego oraz muzyka i kompozytora – Jacka Telusa zaprosiła 10 października 2012 roku Czytelnia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Współorganizatorami spotkania był Grójecki Ośrodek Kultury oraz Klub Miłośników Literatury i Sztuki.  Przybyli wszyscy ci, dla których słowa i piękno języka coś znaczą. Wśród gości byli grójeccy radni: pan Adam Siennicki, pani Jolita Miedziun, pani Barbara Pawlak, pan Jerzy Kasica. Gości przywitał dyrektor GOK – pan Grzegorz Rejer.

Czytaj więcej: 41. Międzynarodowy Festiwal „Warszawska Jesień Poezji” w Grójcu

A my nadal ćwiczymy!!!

Kolejnym działaniem sportowym w ramach projektu „Wesołe jest życie seniora – z Biblioteką” realizowanym przez Wypożyczalnię dla Dorosłych są zajęcia na basenie – aerobic w wodzie.

 

Czytaj więcej: A my nadal ćwiczymy!!!

Spotkanie z Magdaleną Kordel

Jak zwykle nasi czytelnicy nie zawiedli i licznie przybyli na spotkanie z panią Magdaleną Kordel. Autorka 48 tygodni i bestselerowych powieści Uroczysko i Sezon na cuda oraz ostatniej Okno z widokiem gościła w Bibliotece 5 czerwca br. 

Czytaj więcej: Spotkanie z Magdaleną Kordel