Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Drzewo genealogiczne

genealog1male

Rozpoczęliśmy dalsza pracę nad poznawaniem naszych korzeni. Dowiedzieliśmy się jakie pochodzenie ma nazwisko każdego z uczestników warsztatów genealogicznych.
Cała historia związana z nazwiskami ma początki od nazw miejscowości, przezwisk oraz przyrody. Tym, którzy mieli bogactwo przyznawano ładniejsze nazwiska, za które słono musieli zapłacić. Biedniejsi otrzymywali pozostałe, czasem nawet ośmieszające człowieka.

Czytaj więcej: Drzewo genealogiczne

Warsztaty genealogiczne

gENEALOGIAmale1

Rozpoczęliśmy cykl warsztatów mających na celu zapoznanie się z losami naszych rodzin i poznaniu własnych korzeni. Odbędzie się 5 spotkań dotyczących tego tematu. Zajęcia poprowadził Pan Andrzej Zygmunt Rola-Stężycki, dyrektor Instytutu Genealogii, znany regionalista, autor wielu książek o regionie grójeckim m.in. Ciekawy Grójec, Grójeckie opłotki, Grójeckim traktem, Szlachta gniazdowa w grójeckiem.
O Genealogii Pan Andrzej jak nikt inny udzieli nam ciekawych informacji. Kiedy mówi się o czymś z pasją słuchacze zostają w pełnym tego słowa znaczeniu – zahipnotyzowani.

Czytaj więcej: Warsztaty genealogiczne

Profesjonalne porady prawne znanej notariusz Anny Gryn-Hamery

DSC03608pmIgnorantia iuris nocet – nieznajomość prawa szkodzi i przy tym pociąga za kieszeń a także przysparza wiele nerwów i tak właśnie nowym tematem pierwszy raz poruszonym przez Bibliotekę jest temat prawa.

Czytaj więcej: Profesjonalne porady prawne znanej notariusz Anny Gryn-Hamery

Nasi seniorzy brali udział w projekcie „Szkoła dialogu”

gimnaz szkola dialogu mW bieżącym roku szkolnym uczniowie Publicznego Gimnazjum w Grójcu im. Prymasa Tysiąclecia realizowali program edukacyjny Szkoła Dialogu. Projekt ten odbywał się pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej: Nasi seniorzy brali udział w projekcie „Szkoła dialogu”

Senior przedszkolakom

W ramach projektu „Biblioteka – miejsce przyjazne seniorom” realizowanego przez Wypożyczalnię dla Dorosłych w okresie przedświątecznym zorganizowałyśmy spotkanie z przedszkolakami.

 

Czytaj więcej: Senior przedszkolakom