Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Biblioteka ponownie nagrodzona

Bibliotekanagroda1glowne

14 października 2014 na zaproszenie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz tygodnika Newsweek Polska stawiliśmy się na uroczystej gali o rozstrzygnięcie konkursu o tytuł „Społecznika Roku 2014” tygodnika Newsweek Polska, nagrodzenie laureatów konkursu „Opowiedz…” i wręczenie Certyfikatów Rzetelności w ramach Programu „Działaj Lokalnie”. Galę prowadził Grzegorz Nawrocki, dziennikarz TVP a statuetkę „Społecznika Roku 2014” wręczał Tomasz Lis. Swoją obecnością, uroczystość zaszczycili m.in. Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Radosław Mleczko.

Czytaj więcej: Biblioteka ponownie nagrodzona

„Z miłości do prowincji ”

enerlichnowe1maleW ostatni czwartkowy wieczór gościliśmy panią Katarzynę Enerlich. Jak mówi o sobie jest bez reszty zakochana w Mazurach i rodzinnym Mrągowie. Prowincjonalna kobieta pracująca – dziennikarka, poetka, pracowała również w domu kultury, punkcie informacji turystycznej, urzędzie miasta, była opiekunką osób starszych, wystawiała swoje obrazy w toruńskim antykwariacie, chodziła na warsztaty z akwaforty, kurs informatyczny oraz kosmetyczny. Wiary w to, że w marzeniach Wszechświat potajemnie sprzyja, uczy się od Paula Coelho. Widzenia magii w małych miasteczkach – od Bruno Schulza i Marca Chagalla. Pewności, że warto przenikać w głąb dni – od Rainera Marii Rilkego. Zbudowała dom, teraz pisze książki, wiodąc wiejskie życie na „dwa psy i kota…”.

Czytaj więcej: „Z miłości do prowincji ”

Wycieczka „Cudze chwalicie a swego nie znacie”

kolazwycnowy1

Biblioteka w Grójcu ponownie zorganizowała dla Seniorów ciekawą wycieczkę po mnóstwu interesujących miejscowości. W większości dla nas nieznanych a przecież tak bliskich i oferujących wiele ciekawych atrakcji i co również ważne nie wiele trzeba wydać by zobaczyć tyle i aż tyle.

Czytaj więcej: Wycieczka „Cudze chwalicie a swego nie znacie”

Pożegnanie lata i powitanie jesieni na rowerze

rajdnowe1male

W niedzielny poranek po wypiciu ciepłej herbaty zebraliśmy się na grójeckim rynku i o godzinie 10:00 pięćdziesięciu uczestników wyruszyło na wspólny rajd rowerowy. Celem wyprawy było dotarcie do Gospodarstwa Agroturystycznego w Lisówku.

Czytaj więcej: Pożegnanie lata i powitanie jesieni na rowerze