Czytelnia

Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni ‘2013”

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna

im Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu

ogłasza

XXXIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni ‘2013”

 

Czytaj więcej: Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni ‘2013”

Wiersz Wigilijny

Dialog Literacki

       dialog_literackiPonad trzy godziny rozmów o twórczości! Tyle właśnie zajął DIALOG LITERACKI zorganizowany 27 listopada przez Czytelnię Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu. Pomysłodawcą spotkania był pan Andrzej Zygmunt Rola-Stężycki – badacz historii regionu, heraldyk zajmujący się genealogią i stały współpracownik Biblioteki.

Czytaj więcej: Dialog Literacki

Zapraszamy na Dialog Literacki

Spotkanie z Andrzejem Zygmuntem Rola –Stężyckim

25 września 2012r. Miejsko –Gmina Biblioteka Publiczna po raz kolejny zorganizowała spotkanie autorskie z Andrzejem Zygmuntem Rola –Stężyckim.

 Autor przedstawił kolejną książkę pt: „Kościoły i Kaplice dekanatu drzewickiego w diecezji Radomskiej”.  Jest to atrakcyjnie wydany album fotograficzny odnoszący się do obiektów budownictwa sakralnego z terenu gmin: Odrzywół, Klwów, Gielniów, Drzewica I Nowe Miasto nad Pilicą. Autor zaprezentował swoje wydawnictwo za pomocą prezentacji multimedialnej, dokonał równocześnie promocji swojej książki, prezentując walory architektoniczne, a także kulturowe i turystyczne.

Czytaj więcej: Spotkanie z Andrzejem Zygmuntem Rola –Stężyckim

27 września zakończono obchody Roku ks. Piotra Skargi w MGBP Grójec

Uroczystość zgromadziła uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół z powiatu grójeckiego biorących udział w konkursie „Pamięć o Skardze w rodzinnym mieście”. Konkurs był rezultatem czerwcowego Spaceru historycznego, podczas którego młodzież przemierzała Grójec pod kierunkiem przewodnika i szukała miejsc związanych ze Skargą w jego miejscu urodzenia.

 

Czytaj więcej: 27 września zakończono obchody Roku ks. Piotra Skargi w MGBP Grójec

Zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Milewskim

Spotkanie z Andrzejem Z. Rolą-Stężyckim