Czytelnia

Koło historii zostało zamknięte

grojbojmKoło historii  zostało zamknięte tak można określić Finał XX Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ, przeprowadzony  23 maja 2013 roku. 20 lat – zatem jubileusz, a ponadto, podobnie jak w pierwszym konkursie, do ustalenia ścisłego grona laureatów potrzebna była dogrywka. Pytania w dogrywce zadawała najpierw prowadząca turniej, pani Mirosława Krawczak,
a w końcowym etapie pan dr Remigiusz Matyjas – adiunkt Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, który zasiadał w Jury. To zacne grono zasiliła również pani Bogumiła Krawczak (obecna na pierwszym turnieju) i uwaga: bardzo ważni, bo fundujący nagrody – pani Kinga Majewska – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu oraz pan Adam Siennicki – Przewodniczący Rady Miejskiej w Grójcu.

Czytaj więcej: Koło historii zostało zamknięte

„Ogórkowa z koperkiem” na I nagrodę!

laur jabloni 2013 2mŻart? Konkurs kulinarny? Pokaz mistrzów kuchni? Nie, nie i jeszcze raz nie! To zmagania mistrzów pióra.

Takim właśnie „smakowym” pseudonimem opatrzony został zestaw wierszy, który zdobył I nagrodę w XXXIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Laur Jabłoni”. Po rozpakowaniu koperty z godłem okazało się, że autorem jest pani Katarzyna Zając z miejscowości Ozimek na Opolszczyźnie. Poetka publikowała wcześniej w pismach literackich, zdobywała nagrody. Teraz stała się zwyciężczynią konkursu, mającego już dziś, jak podkreśliło Jury, osiągnął status jednego z najważniejszych zmagań poetyckich w Polsce.

Czytaj więcej: „Ogórkowa z koperkiem” na I nagrodę!

Pocztówka z Różanną

    Tak można określić najnowszą książkę Andrzeja Zygmunta Roli-Stężyckiego, której promocja odbyła się 14 maja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu.
    Jak zaznaczył autor – książka prezentuje Różannę tym, którzy jej nie znają, zaś mieszkańcom pozwala utrwalić pamięć o ich małej ojczyźnie. Stwierdził: Wszak to jedynie album fotograficzny, zawierający zamkniętą w kadrach fragmentaryczną rzeczywistość.

Czytaj więcej: Pocztówka z Różanną

GRÓJBÓJ - cenne nagrody do wygrania

Cenne nagrody do wygrania dla finalistów XX  Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie „GRÓJBÓJ”
„Powstanie Styczniowe w Grójeckiem”,

a w tym:
- za I miejsca: Tablety Prestigio Multi Pad 2 Ultra Duo 8.0
- za II miejsca: Tablety Prestigio Multi Pad 2 Prime Duo 7.0
- za III miejsce : Tablety Pentagram Tab. 7
- za IV miejsce: Tablety z systemem Android

a ponadto:
słuchawki multimedialne Creative, zestawy bezprzewodowe: klawiatura + mysz Logitech, głośniki komputerowe Creative.

Zatem uczestnicy konkursu już 23 maja staną przed wielką szansą. Nic, tylko odpowiedzieć prawidłowo na wylosowany zestaw pytań.

Czytaj więcej: GRÓJBÓJ - cenne nagrody do wygrania

Wieczór autorski: A. Z. Rola-Stężycki

Półfinał XX Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie

Półfinał XX Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie „GRÓJBÓJ”
odbędzie się 7 maja 2013 r. (wtorek) o godz. 10.00.

Wyniki Konkursu PAMIĘĆ O POWSTANIU STYCZNIOWYM

12 kwietnia w sali Klubu  „Galeria” odbyła się uroczystość rozdania nagród w Konkursie Pamięć o Powstaniu Styczniowym,  ogłoszonym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. W.S. Laskowskiego. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach. Wzięło w nim udział prawie 100 uczniów z gimnazjów i szkół średnich z gmin: Błędów, Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec, Warka.

 

Czytaj więcej: Wyniki Konkursu PAMIĘĆ O POWSTANIU STYCZNIOWYM

Jarosław Górski o Powstaniu Styczniowym

22 stycznia 1863 r. wybuchło Powstanie Styczniowe. Z okazji 150. rocznicy tego wydarzenia Czytelnia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu zorganizowała dwie prezentacje. Prelegentem był Jarosław Górski– kulturoznawca, pisarz, krytyk literacki i popularyzator kultury.

Czytaj więcej: Jarosław Górski o Powstaniu Styczniowym