Czytelnia

Półfinał XX Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie

Półfinał XX Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie „GRÓJBÓJ”
odbędzie się 7 maja 2013 r. (wtorek) o godz. 10.00.

Wyniki Konkursu PAMIĘĆ O POWSTANIU STYCZNIOWYM

12 kwietnia w sali Klubu  „Galeria” odbyła się uroczystość rozdania nagród w Konkursie Pamięć o Powstaniu Styczniowym,  ogłoszonym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. W.S. Laskowskiego. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach. Wzięło w nim udział prawie 100 uczniów z gimnazjów i szkół średnich z gmin: Błędów, Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec, Warka.

 

Czytaj więcej: Wyniki Konkursu PAMIĘĆ O POWSTANIU STYCZNIOWYM

Jarosław Górski o Powstaniu Styczniowym

22 stycznia 1863 r. wybuchło Powstanie Styczniowe. Z okazji 150. rocznicy tego wydarzenia Czytelnia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu zorganizowała dwie prezentacje. Prelegentem był Jarosław Górski– kulturoznawca, pisarz, krytyk literacki i popularyzator kultury.

Czytaj więcej: Jarosław Górski o Powstaniu Styczniowym

Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni ‘2013”

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna

im Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu

ogłasza

XXXIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni ‘2013”

 

Czytaj więcej: Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni ‘2013”

Wiersz Wigilijny

Dialog Literacki

       dialog_literackiPonad trzy godziny rozmów o twórczości! Tyle właśnie zajął DIALOG LITERACKI zorganizowany 27 listopada przez Czytelnię Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu. Pomysłodawcą spotkania był pan Andrzej Zygmunt Rola-Stężycki – badacz historii regionu, heraldyk zajmujący się genealogią i stały współpracownik Biblioteki.

Czytaj więcej: Dialog Literacki

Zapraszamy na Dialog Literacki

Spotkanie z Andrzejem Zygmuntem Rola –Stężyckim

25 września 2012r. Miejsko –Gmina Biblioteka Publiczna po raz kolejny zorganizowała spotkanie autorskie z Andrzejem Zygmuntem Rola –Stężyckim.

 Autor przedstawił kolejną książkę pt: „Kościoły i Kaplice dekanatu drzewickiego w diecezji Radomskiej”.  Jest to atrakcyjnie wydany album fotograficzny odnoszący się do obiektów budownictwa sakralnego z terenu gmin: Odrzywół, Klwów, Gielniów, Drzewica I Nowe Miasto nad Pilicą. Autor zaprezentował swoje wydawnictwo za pomocą prezentacji multimedialnej, dokonał równocześnie promocji swojej książki, prezentując walory architektoniczne, a także kulturowe i turystyczne.

Czytaj więcej: Spotkanie z Andrzejem Zygmuntem Rola –Stężyckim