Czytelnia

Wiedzą wszystko o dziejach bibliotek w Grójeckiem - XXIII edycja Grójboju w Bibliotece Publicznej w Grójcu

grojboj2016maleTaki był temat 23. Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ, który został zorganizowany przez Czytelnię w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w dniu 11 maja b.r.

Finaliści otrzymali karty podarunkowe do marketu sportowego Decathlon. Oczywiście, ich wartość była zróżnicowana, zależna od miejsca na podium. Nagrody zostały ufundowane przez dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu, p. Kingę Majewską oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Grójcu, p. Adama Siennickiego. Łączna ich suma to 6200 złotych.

Czytaj więcej: Wiedzą wszystko o dziejach bibliotek w Grójeckiem - XXIII edycja Grójboju w Bibliotece Publicznej...

Od piktogramu do alfabetu - Lekcje biblioteczne w Czytelni Biblioteki Publicznej w Grójcu

lekcja biblioteczna od piktogramu do alfabetumaleJak długo istnieje mowa ludzka? Około 500 tysięcy lat. A pismo, które utrwala język mówiony? Okazuje się, że jest prawie 100 razy młodsze. Liczy zaledwie (!) 5, może 6 tysięcy lat. Jak rozwijało się pismo? Jakie etapy przeszło od obrazka, czyli piktogramu do alfabetu?

Tego można było się dowiedzieć podczas lekcji bibliotecznej zorganizowanej 9 maja b.r. przez Czytelnię MGBP w Grójcu w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Jest to nowy temat. Zwyczajowo „na premierze” są obecni uczniowie Publicznego Gimnazjum w Grójcu. Pani Dyrektor Teresa Urszula Naduk dba o to, aby uczniów nie ominęła żadna nowinka z zakresu historii książki.

Czytaj więcej: Od piktogramu do alfabetu - Lekcje biblioteczne w Czytelni Biblioteki Publicznej w Grójcu

Jesień w Czytelni Multimedialnej Biblioteki Publicznej w Grójcu

lekcja biblioteczna maleJesień w Czytelni Multimedialnej

upłynęła pod znakiem lekcji bibliotecznych. Przeprowadzono 27 zajęć. W okresie wrzesień – listopad gościliśmy ponad 600 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Grójca i powiatu grójeckiego. Szkoły z Belska, Częstoniewa, Chynowa, Drwalewa, Kruszewa, Lewiczyna i Nowej Wsi przyjeżdżały do Biblioteki, aby uczestniczyć w zajęciach z zakresu historii książki. Niektóre z nich już wcześniej współpracowały z Biblioteką biorąc udział w konkursach organizowanych przez Czytelnię, inne dopiero zaczęły obiecującą współpracę.

Czytaj więcej: Jesień w Czytelni Multimedialnej Biblioteki Publicznej w Grójcu

Uczniowie PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie w Bibliotece Publicznej w Grójcu

aaazaborowmle11 czerwca 2015 roku odwiedzili Bibliotekę uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie. Imię, nadane jesienią ubiegłego roku zobowiązuje. Zatem uczniowie zwiedzają Grójecczyznę i nabywają wiedzę o regionie. Warto wspomnieć, że zajęli I miejsce w tegorocznym Turnieju „GRÓJBÓJ” w kategorii szkół podstawowych.

Czytaj więcej: Uczniowie PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie w Bibliotece Publicznej w Grójcu