Czytelnia

Tak wygląda policyjny świat - spotkanie autorskie z Joanną Opiat - Bojarską w Bibliotece Publicznej w Grójcu

opiat bojarska autorka podczas spotkaniamaleW środę 15 listopada 2018 r. w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu odbyło się spotkanie autorskie, promujące najnowszą książkę Joanny Opiat-Bojarskiej „Kryształowi. Świeża krew”. To mocna i brawurowa lektura, jej Autorka nie boi się niewygodnych tematów. Jest dociekliwa, nieugięta i bezkompromisowa. Poznała historie i zdarzenia, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Część z nich zdecydowała się opisać.

Czytaj więcej: Tak wygląda policyjny świat - spotkanie autorskie z Joanną Opiat - Bojarską w Bibliotece...

Spotkanie z Dorotą Zawadzką. Supernianią w Bibliotece Publicznej w Grójcu

superniania i dyrekcja biblioteki male zdjecie

„Czytanie powinno być frajdą, nigdy karą”.

W środę 24 października 2018 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu gościła psycholożkę, doradczynię rodzinną, niezależną ekspertkę. Wykładowczynię. Szkoleniowca. Supernianię! Dorota Zawadzka, bo o  niej mowa, od 35 lat pracuje w zawodzie psychologa, z wykształcenia jest nauczycielem klas 1-3, edukuje dzieci i studentów. Zrobiła osiem programów telewizyjnych, napisała kilka książek. „Jedyna rzecz, na której się znam – mówi – to dziecko, dziecko w różnych relacjach międzyludzkich, tych, w których jest podmiotem”.

Czytaj więcej: Spotkanie z Dorotą Zawadzką. Supernianią w Bibliotece Publicznej w Grójcu

„Cały czas staram się być dziewczyną z Hajnówki”. Spotkanie autorskie z Królową Polskiego Kryminału w Bibliotece Publicznej w Grójcu

bonda zdjecie male
19 października sala Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu  licznie zgromadziła publiczność, gościła bowiem Królową Polskiego Kryminału, zwaną również „polską Agathą Christie” – Katarzynę Bondę, z zawodu dziennikarkę i scenarzystkę, z wyboru – pisarka, autorka siedmiu powieści, które zyskały miano bestsellerów oraz dwóch książek dokumentalnych i książki o kreatywnym pisaniu.

Czytaj więcej: „Cały czas staram się być dziewczyną z Hajnówki”. Spotkanie autorskie z Królową Polskiego...

Rozstrzygnięcie konkursu "Barwy Niepodległości" w Bibliotece Publicznej w Grójcu

 

komisja barwy niepodleglosci

Protokół

z obrad Jury konkursu plastycznego

„Barwy Niepodległości” 2018’

 zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu "Barwy Niepodległości" w Bibliotece Publicznej w Grójcu

W Afganistanie dostałem ksywkę „Egzekutor”.Spotkanie z Marcinem Ogdowskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu

marcin ogdowski male20 września na zaproszenie Dyrektor Kingi Majewskiej do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu przybył korespondent wojenny, dziennikarz i pisarz, Marcin Ogdowski, nazywany „pierwszym polskim blogerem wojennym”, który relacjonował konflikty w Afganistanie, Iraku, na Ukrainie i w Syrii.

Urodził się w 1976 roku, pracował w „Nowościach”, „Przeglądzie”, „Super Expressie”, a od 2007 r. w Interia.pl. W latach 2009-2014 prowadził blog „zAfganistanu.pl”, na podstawie którego ukazała się książka „zAfganistanu.pl. Alfabet polskiej misji” (2011 r.). Jest również autorem dwóch powieści poświęconych Polakom biorącym udział w afgańskiej wojnie – „Ostatni świadek” (2013 r.) i „(Nie)potrzebni” (2014 r.), oraz współautorem albumu pt.: „Polski Afganistan. (Foto)historia największej operacji Wojska Polskiego od czasu II wojny światowej”.

Czytaj więcej: W Afganistanie dostałem ksywkę „Egzekutor”.Spotkanie z Marcinem Ogdowskim w Bibliotece Publicznej...

Jedynka najlepsza!!!

grojboj final maleZa nami już  XXV Turniej Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ ‘2018, którego tematem był „11 Listopada 1918 r. w Grójeckiem”.

 Celem tegorocznego Grójboju  było:
 - upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 roku,
- upowszechnianie wiedzy o historii Polski oraz regionu grójeckiego,

- przybliżenie uczniom realiów politycznych, społecznych okresu tworzenia się niepodległego państwa ,
- rozwijanie myślenia historycznego zwłaszcza do globalnego ujmowania zjawisk politycznych, społecznych, kulturalnych.

Gośćmi honorowymi Turnieju  Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ ‘2018 byli p. Jacek Stolarski – Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, p. Karol Biedrzycki - Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec.

Czytaj więcej: Jedynka najlepsza!!!