Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Spotkanie z Agnieszką Frączek w Bibliotece Publicznej w Grójcu

fraczek dzieci na spotkanie14 maja 2018 r. odbyło się w Bibliotece spotkanie autorskie z  Agnieszką Frączek - doktorem nauk humanistycznych, wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim, germanistką, leksykografem,  redaktor naukową Wielkiego słownika polsko-niemieckiego, niemiecko-polskiego PWN, który został wyróżniony przez „Magazyn Literacki Książki”. Laureatka m.in. Nagrody Edukacja XXI, wyróżnienia IBBY Dzięcięcy Bestseller Roku – za Kanapkę i innych wierszy kanapek. Pani Agnieszka Frączek jest autorką wierszy i opowiadań dla dzieci np. Berek literek czyli Psoty od A do Z, Byk jak byk, rzecz nie całkiem poważna o całkiem poważnych błędach językowych, Ciekawska Kaczuszka Omi, Jedna literka a zmiana wielka, W Straszydłowie i wielu wielu innych.

Czytaj więcej: Spotkanie z Agnieszką Frączek w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Nowe zajęcia edukacyjne w Bibliotece Publicznej w Grójcu

dogoterapia male23 kwietnia 2018 r. o godz. 9.45 rozpoczęły się zajęcia edukacyjne z Boxicavi – poprowadziła je Pani Monika Czwartyńska, założycielka firmy. Towarzyszyła jej Shila – certyfikowany pies terapeutyczny rasy Cavalier King Charles Spaniel.

 

Czytaj więcej: Nowe zajęcia edukacyjne w Bibliotece Publicznej w Grójcu

"Czytam, więc wiem" - lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej w Grójcu

lekcja biblioteczna dla PSP Zaborow zdjecie dzieci przed biblioteka30 stycznia 2018 r. w MGBP im. W.S. Laskowskiego w Grójcu odbyły warsztaty biblioteczne w ramach programu "Czytam, więc wiem", realizowanego w PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie w tym roku szkolnym. Zajęcia dla uczniów klas I - III poprowadziła pani Magdalena Sepczyńska.

 

Czytaj więcej: "Czytam, więc wiem" - lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Ferie 2018 w Bibliotece Publicznej w Grójcu


ferie male zdjecieHangar 646
16 .01. 2018 roku rozpoczęliśmy ferie w Bibliotece. Udaliśmy się tego dnia na wyprawę do Hangaru 646. Kto tam już był albo widział, wie dobrze, że nudzić się tam nie można. Podczas podróży do Warszawy niektóre dzieci rysowały, robiły na szydełku (co teraz jest niezwykłą rzadkością). W Hangarze 646 zaplanowano dla nas całą godzinę z trenerką, która najpierw zrobiła rozgrzewkę a potem dała dzieciom szansę szaleństwa na trampolinach. Dużą atrakcją były również skoki na ogromną poduchę.  Skoki oraz zabawa i zawody wymyślone przez trenerkę zmęczyły uczestników naprawdę bardzo. Jednak szaleństwo w parku trampolin wymaga bardzo dużo wysiłku ale to ogromny plus, że mogli się rozruszaćJ. Mamy nadzieję, że jeszcze tam kiedyś wrócimy.

Czytaj więcej: Ferie 2018 w Bibliotece Publicznej w Grójcu