Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Fascynujący świat archeologii w Bibliotece Publicznej w Grójcu

archeologia maleW dniu 30 maja 2018 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu przed dziećmi otworzył się fascynujący świat archeologii, w który wprowadziła je ARCHEOLOŻKA ZOSIA, czyli Zosia Kowarska, absolwentka oraz pracownik Instytutu Archeologii UW oraz Ośrodka Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW. Współpracuje także m.in. z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej im. Kazimierza Michałowskiego UW. Jest członkinią kilku misji archeologicznych, pracowała m.in. w Libii, Turkmenistanie, Libanie, Jordanii, Sudanie, gdzie oprócz prowadzonych badań, poznawała miejscowych ludzi, ich kulturę i zwyczaje. Od kilku lat pracuje również z dziećmi, prowadząc warsztaty popularyzujące archeologię.

Czytaj więcej: Fascynujący świat archeologii w Bibliotece Publicznej w Grójcu

„Pisanie, to mój sposób na spędzanie wolnego czasu”. Spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk w Bibliotece Publicznej w Grójcu

miszczuk katarzyna dyrektor biblioteki wrecza autorce upominekW sobotę 9 czerwca 2018 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu gościła w ramach Nocy Biblioteki Katarzynę Berenikę Miszczuk, pisarkę młodego pokolenia, która na co dzień pracuje jako lekarz medycyny rodzinnej.

Katarzyna Berenika Miszczuk jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i realizuje się w wyuczonym zawodzie, a w wolnym czasie pisze książki. Bowiem – jak twierdzi – pisanie jest sposobem spędzania wolnego czasu. Mając piętnaście lat napisała debiutancką powieść, wydała ją trzy lata później (2006). Jest autorką kilkunastu powieści, wśród których można znaleźć zarówno książki z gatunku fantasy, np. serię diabelkso-anielską: "Ja, diablica" (2010), "Ja, anielica" (2011) oraz "Ja, potępiona" (2012), jak i kryminału np. „Pustułka”. Czytelnicy chętnie sięgają po jej najnowszy cykl „Kwiat paproci”, w skład którego wchodzą: „Szeptucha”, „Noc Kupały”, „Żerca” i „Przesilenie”. W 2017 roku powieść „Szeptucha” otrzymała tytuł Najlepszej Powieści Roku 2016 w kategorii literatura fantasy portalu lubimyczytać.pl

Czytaj więcej: „Pisanie, to mój sposób na spędzanie wolnego czasu”. Spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk w...

Przystanek Biblioteka, Noc Bibliotek 2018 w Bibliotece Publicznej w Grójcu

noc bibliotek zdjecie ogolne

W sobotę 9 czerwca 2018 roku przed Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Grójcu było gwarno, wesoło i barwnie. O godz. 13.00 wystartowała plenerowa impreza Przystanek Biblioteka, która była jednym z punktów programu ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

Czytaj więcej: Przystanek Biblioteka, Noc Bibliotek 2018 w Bibliotece Publicznej w Grójcu

„Chciałabym, żeby Państwo się bali, a nie śmiali” – spotkanie z Olgą Rudnicką w Bibliotece Publicznej w Grójcu

rudnicka male18 maja br. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu gościła pisarkę młodego pokolenia, autorkę piętnastu książek obyczajowych z kryminalną intrygą i dawką humoru, które zachwycają i zajmują czytelników. Mowa o Oldze Rudnickiej, która zadebiutowała jako pisarka w 2008 roku, powieścią „Martwe jezioro”, miała wówczas dziewiętnaście lat. Do jej najbardziej znanych dzieł należą: „Życie na wynos”, „Natalii 5”, „Zacisze 13”, „Cichy wielbiciel”.

Czytaj więcej: „Chciałabym, żeby Państwo się bali, a nie śmiali” – spotkanie z Olgą Rudnicką w Bibliotece...