Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Mikołajki 2018 w Bibliotece Publicznej w Grójcu

 

Mikolajki2018

Konkurs "Polskie Symbole Narodowe" rozstrzygnięty!

polskie symbole narodowe komisja

Protokół

z obrad Jury konkursu plastycznego

„Polskie Symbole Narodowe”

 

zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu

Czytaj więcej: Konkurs "Polskie Symbole Narodowe" rozstrzygnięty!

Książe Komedii Kryminalnej. Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu

alek rogozinski maleGościem czwartkowego popołudnia 27 września Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu był Alek Rogoziński, z zawodu pisarz, z zamiłowania kryminalista…tj. twórca kryminałów – tak mówi o sobie. Autor m.in. słynnej serii książek z cyklu Róża Krull na tropie. Spotkanie z tym niezwykle pogodnym i charyzmatycznym autorem z niebywałym poczuciem humoru, odbyło się z okazji premiery jego najnowszej książki Zbrodnia w wielkim mieście (wydawnictwo FILIA, Poznań 2018).

Spotkanie poprowadziła Dyrektor Kinga Majewska, która zapowiadając autora użyła określenia Książe Komedii Kryminalnej. Sformułowanie to, jak się okazało, ma współautora w samej osobie pisarza. Jak relacjonuje Rogoziński: „dostałem przesyłkę z książką Katarzyny Bondy, która ma swoją pieczątkę z napisem: Katarzyna Królowa Bonda i pomyślałem sobie wtedy: kurczę jak ona jest królową, to fajnie byłoby być księciem”. Wygłosił to zdanie – jak twierdzi – gdzieś na tyle  głośno, że poszło w świat, pojawiając się w jakiejś recenzji. Potem dowiedział się, że niektóre osoby określenie to oburza i irytuje. „A ja mam w sobie takiego małego chłopaka – powiada dalej autor – jak ktoś się na coś wkurza, to ja w głowie mam: a to wkurzę go jeszcze bardziej”. I tym sposobem zaczął sam tego miana używać, uznając je za żart, ale przede wszystkim za interesujący element promocji, który daje pewną rozpoznawalność.

Czytaj więcej: Książe Komedii Kryminalnej. Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim w Bibliotece Publicznej w...

Wakacje 2018 w Bibliotece Publicznej w Grójcu

 

wakacje 2018 male

Wakacje to czas na odpoczynek i zabawę. A gdzie tu by lepiej wypocząć i spędzić ciekawie czas jak nie  w Bibliotece Publicznej w Grójcu:) Roboty, programowanie, przyroda, doświadczenia, warsztaty, archeologia, zajęcia z psem. Tak właśnie dzieci spędziły u nas czas.  A teraz zapraszamy do zapoznania się z zajęciami bardziej szczegółowo. Poniżej  prowadzący zajęcia i warsztaty napisali kilka zdań o tym jakie zadania stawiali przed dziećmi:)

Czytaj więcej: Wakacje 2018 w Bibliotece Publicznej w Grójcu