Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Maraton imprezowy w Bibliotece Publicznej w Grójcu

maraton imprezowy w bibliotece dzieci leza na powleczonej poscieli zdjecie glowne

W obecnych czasach to, co kiedyś dla nas było trzepakiem, podwórkiem, grą w gumę, czyli jedyną dostępną formą spędzania wolnego czasu, dzisiaj jest obecne jako komputer, tablet, konsola do gier czy telefon komórkowy. Dzisiaj przed monitorem kopie się w piłkę, zapoznaje się ludzi, rozmawia przez skype z przyjaciółmi, gra w gry. Spędzając czas wolny w ten sposób młodzi ludzie uzależniają się od nowych zabawek. Psycholodzy szkolni twierdzą, że około jedna trzecia dzieci i młodzieży jest zagrożona lub uzależniona od internetu, gier komputerowych czy telefonów komórkowych.

Zamysłem projektu Moja mama bez snapchata realizowanego przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży jest ukazanie nowych form spędzania czasu wolnego, bo nie wystarczy powiedzieć wyjdź z domu, ale wskazać inne rozrywki i możliwości kontaktów z rówieśnikami niż tylko te wirtualne.

Czytaj więcej: Maraton imprezowy w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Smoczy Sad- Klub Gier Fabularnych w Bibliotece Publicznej w Grójcu

smoczy sad maleGry planszowe zawładnęły uczestnikami zajęć. Dla najmłodszych były dostępne klasyki jak warcaby czy chińczyk, ale i Wolsung wzbudził duże zainteresowanie. Gracze gonili gąskę, zdobywali zamek i walczyli z maszynami Molocha w grze Neuroshima Hex. Wspaniale bawili się razem młodzież, dzieci i rodzice. Gry bez prądu ośmieliły i zbliżyły wszystkich uczestników.

Zapraszamy na kolejne spotkania z Grami Fabularnymi w sierpniu. Konkretne daty można znaleźć na plakatach Lata w mieście 2016.
Tomasz Cybula

Czytaj więcej: Smoczy Sad- Klub Gier Fabularnych w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Zośka, Zośka pamiętasz? - warsztaty w Bibliotece Publicznej w Grójcu

zoska1

Gry planszowe w Bibliotece Publicznej w Grójcu

smoczy sad1