Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Spotkanie z Krzysztofem Piersą w Bibliotece Publicznej w Grójcu

piersa male14 czerwca 2017 r. o godzinie 12.00 odbyło się spotkanie z Krzysztofem Piersą, autorem książki „Komputerowy ćpun”.  W spotkaniu brały udział dzieci z VI klasy PSP nr 3 w Grójcu. Przekonaliśmy się jak ważnym tematem jest uzależnienie od komputera, gier, internetu. Dowiedzieliśmy się, jakie są zalety i wady grania, jakich kłamstw najczęściej używają gracze, aby rozjaśnić zły wpływ gier na ich życie.

Czytaj więcej: Spotkanie z Krzysztofem Piersą w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Lekcja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu.

watraszew maleW dniu 10.03.2017r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Tadeusza Stokowskiego z Watraszewa wraz z opiekunami odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. W. S. Laskowskiego w Grójcu.

Grupa przedszkolna mogła poznać  bibliotekę i jej zasoby. Następnie uczestniczyła   w grze Kalambury. Dzieci rozpoznawały i wybierały kolory, losowały zagadki i prześcigały się w odpowiedziach. Za aktywność i wiedzę można było otrzymać atrakcyjną nagrodę.

Czytaj więcej: Lekcja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu.

Grzegorz Kasdepke- spotkanie autorskie z Biblioteką

kasdepke maleKilka dni temu naszą szkołę odwiedził pisarz Grzegorz Kasdepke. Bardzo się ucieszyłam, bo czytałam już sporo jego książek. Były ekstra. Pan Grzegorz przyjechał żeby poznać dzieci z Grójca. Wziął ze sobą duży plecak. Miał w nim ogromną ilość swoich książek. Wszystkie poukładał na biurku naszej pani i spytał się nas, kim chcemy zostać w przyszłości. Potem zaczął nam trochę opowiadać o sobie i o swoich książkach. Przeczytał nam jedną historię detektywa Pozytywki i rozdział książki Kacperiada.

Czytaj więcej: Grzegorz Kasdepke- spotkanie autorskie z Biblioteką