Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Muzyka wszechczasów w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 11.08.2016

muzykawszechczasowmaleKolejne zajęcia już za nami. Rozpoczęliśmy je małą rozgrzewką. Trzeba było porządnie przygotować mięśnie przed tańcem. Mogliśmy trochę poskakać i poszaleć przy muzyce. Prowadząca zajęcia – Katarzyna Ekiel, przyniosła także instrumenty takie jak tamburyn, jajko, grzechotki i bębenek. Używając tych przedmiotów nieźle się bawiliśmy, wybijaliśmy  nimi rytm, każdy z nich wydawał niesamowity dźwięk.

 

Czytaj więcej: Muzyka wszechczasów w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 11.08.2016

Gry podwórkowe w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 11.08.2016

grypodworkowemale

Najlepsze gry podwórkowe to te, które Ci starsi też pamiętają. No bo kto nie zna np. zbijaka? Poza tym możemy je dowolnie modyfikować i w to w grach jest najlepsze. Bawiliśmy się także w wikingów, strażników i złodziei oraz w piratów. 

 

 

Czytaj więcej: Gry podwórkowe w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 11.08.2016

11 sierpnia kolejne zajęcia w Bibliotece Publicznej w Grójcu

11sierpnianastrone

Sałatki, sałateczki! - szkoła samodzielności w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 04.08.2016

salatki zdjecie zbioroweZajęcia rozpoczęliśmy quizem o owocach, dowiedzieliśmy się gdzie rosną poszczególne owoce i jakie mają witaminy. Pani Magda powiedziała kilka słów o owocach znajdujących się na stole. Po dokładnym wyszorowaniu rąk i myciu owoców  przystąpiliśmy do obierania, krojenia i siekania. Do wyboru było sporo owoców sezonowych jak i rosnących za granicą importowane do Polski. Do wyboru były takie owoce jak: kiwi, arbuz, melon, mango, porzeczki, banany, winogrona, cytryny. Dzieci zadecydowały, że będą pracować nad sałatkami w parach. Mamy pomagały w trudniejszych czynnościach. Powstało dużo kolorowych sałatek, każdy posiłek by wyjątkowy i niepowtarzalny. Dzieci zajadały aż uszy się trzęsły.

Czytaj więcej: Sałatki, sałateczki! - szkoła samodzielności w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 04.08.2016