Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Finał akcji ”Ferie w Bibliotece”

Ferie zimowe to czas kiedy dzieci i młodzież myślą jak atrakcyjnie spędzić czas wolny od nauki. Z myślą o tych, którzy nigdzie nie wyjechali z inicjatywy pani dyrektor MGBP mgr Kingi Majewskiej pracownicy Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu (ul. Mszczonowska 23) Teresa Bednarska wraz z Anetą Wadełek zorganizowały ciekawy program. Codziennie od poniedziałku do soboty w bibliotece odbywały się gry, zabawy i konkursy.

Czytaj więcej: Finał akcji ”Ferie w Bibliotece”

Grzegorz Kasdepke w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu

Dnia 14.XII.2007 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu odbyło się spotkanie Grzegorza Kasdepke z dziećmi kl. III Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu. Grzegorz Kasdepke jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1995-2000 był redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci Świerszczyk. Swoje bajki i opowiadania dla dzieci publikował w Świerszczyku, Ciuchci i Komiksowie. Jest scenarzystą programów dla dzieci : Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa oraz autorem i współautorem książek dla dzieci.
Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzany.
Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego otrzymał za „Kacperiadę”. 

Czytaj więcej: Grzegorz Kasdepke w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu

Spotkanie autorskie w Bibliotece

Dnia 8. XI. 2007 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu odbyło się spotkanie Elżbiety Olszewskiej z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu.
Elżbieta Olszewska pisze pod pseudonimem Elik Aime’e. Autorka jest znaną dziennikarką radiowo - telewizyjną , historykiem, członkiem stowarzyszeń i związków twórczych , podróżnikiem oraz laureatką wielu konkursów literackich.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie w Bibliotece

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w nowym lokalu

3 października b.r. można uznać za ważny dzień w życiu kulturalnym miasta. Tego dnia otwarto nowy lokal Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych oraz oczywiście dzieci i młodzież. Wstęgę przecinał p.Jacek Stolarski Burmistrz Gminy i Miasta Grójec. To dzięki jego zrozumieniu dla potrzeb najmłodszych czytelników nowa lokalizacja przy ulicy Mszczonowskiej 23 stała się faktem. Na uroczystości obecni byli również Zastępca Burmistrza p.Tadeusz Krzyżanowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej p. Grażyna Stolarska, grójeccy radni oraz dyrektor Zespołu Admininistracyjnego Placówek Oświatowych p. Tadeusz Naduk.

Czytaj więcej: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w nowym lokalu