Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Wielki Finał projektu Och! Zuźka, ty to potrafisz!

18 października 2010 roku odbyło się zakończenie projektu Och! Zuźka, ty to potrafisz! realizowanego od czerwca do października. Na Wielki Finał przybyli zaproszeni goście oraz rodzice i dzieci, do których projekt był skierowany. Imprezę poprowadziła Dyrektor MGBP pani Kinga Majewska. Wręczyła gościom podziękowania za pomoc przy realizacji projektu oraz za wsparcie naszych działań bibliotecznych.

Czytaj więcej: Wielki Finał projektu Och! Zuźka, ty to potrafisz!

Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

29 września w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem, autorem licznych wierszy i książek dla dzieci. W 1997r. otrzymał stypendium UNESCO za twórczość poetycką. Autor ma na swoim koncie również I miejsce w konkursie wydawnictwa ZNAK, nominację do tytułu Książka Roku IBBY, oraz wyróżnienie w konkursie Duży Dong IBBY. Jego bibliografia zawiera takie pozycje jak: „Zwykła dziewczynka”, „Plaża tajemnic + Wiersze dla niegrzecznych dzieci”, „ Cudnie paskudnie”, „Zmyślone historie”, oraz „Julka Kulka, Fioletka i ja”.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

A co Ty wiesz o Chopinie?

 16 września 2010 roku młodzież z klas 4-6 szkół podstawowych w Częstoniewie, Bikówku i Lesznowoli miała okazję odwiedzić nowoczesne Muzeum Chopina w Warszawie. Podczas wycieczki zorganizowany został Konkurs A co ty wiesz o Chopinie?, w którym uczestnicy mogli wykorzystać swoją wiedzę przekazaną im wcześniej, podczas prezentacji postaci kompozytora, a także przewodnika wycieczki z Biura Turystycznego PTTK Trakt. Niektóre z nich potrafiły również wykorzystać informacje zdobyte podczas zajęć w szkołach, zorganizowanych w ramach obchodów 200-nej rocznicy narodzin Chopina.

Czytaj więcej: A co Ty wiesz o Chopinie?

Warsztaty "Podróże, skarby i przygodę