Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Błyskotkowy zawrót głowy

W ramach akcji Ferii zimowych w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia pt. Błyskotkowy zawrót głowy. Zajęcia były prowadzone przez panią Dorotę Sepczyńską. Dzieci i młodzież dzięki tym zajęciom miały nauczyć się robienia błyskotek na każdą okazję. Na zajęcia przyszło dużo chętnych. Dzieci przy pomocy pani Dorotki robiły bransoletki, naszyjniki, ozdoby na świece i wazony, breloczki i ozdoby z koralików do prasowania. Po zajęciach, każde dziecko mogło zabrać do domu wykonane własnoręcznie prace.

Weronika Zalewska

Czytaj więcej: Błyskotkowy zawrót głowy

Noc a Andersenem

Spotkanie z Agnieszką Tyszką

Co nam dają książki? Bawią, śmieszą, edukują, rozbudzają wyobraźnię, leczą, straszą, przenoszą w miejscu i czasie. Kiedyś - jedyne okno na świat, źródło wielkich inspiracji, marzeń, oderwania się od rzeczywistości. Tworzą w naszych umysłach nasze własne światy, przeżycia i myśli których autorami jesteśmy my sami. Autor książki przelewa na kartkę papieru myśli i słowa - ale to My sprawiamy, że z tych słów powstają w naszej wyobraźni piękne krainy marzeń. Bardzo rzadko we współczesnym świecie mamy możliwość spotkać się z autorami książek. Dzięki Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Spotkanie z Agnieszką Tyszką

Wielki Finał projektu Och! Zuźka, ty to potrafisz!

18 października 2010 roku odbyło się zakończenie projektu Och! Zuźka, ty to potrafisz! realizowanego od czerwca do października. Na Wielki Finał przybyli zaproszeni goście oraz rodzice i dzieci, do których projekt był skierowany. Imprezę poprowadziła Dyrektor MGBP pani Kinga Majewska. Wręczyła gościom podziękowania za pomoc przy realizacji projektu oraz za wsparcie naszych działań bibliotecznych.

Czytaj więcej: Wielki Finał projektu Och! Zuźka, ty to potrafisz!