Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Książe Komedii Kryminalnej. Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu

alek rogozinski maleGościem czwartkowego popołudnia 27 września Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu był Alek Rogoziński, z zawodu pisarz, z zamiłowania kryminalista…tj. twórca kryminałów – tak mówi o sobie. Autor m.in. słynnej serii książek z cyklu Róża Krull na tropie. Spotkanie z tym niezwykle pogodnym i charyzmatycznym autorem z niebywałym poczuciem humoru, odbyło się z okazji premiery jego najnowszej książki Zbrodnia w wielkim mieście (wydawnictwo FILIA, Poznań 2018).

Spotkanie poprowadziła Dyrektor Kinga Majewska, która zapowiadając autora użyła określenia Książe Komedii Kryminalnej. Sformułowanie to, jak się okazało, ma współautora w samej osobie pisarza. Jak relacjonuje Rogoziński: „dostałem przesyłkę z książką Katarzyny Bondy, która ma swoją pieczątkę z napisem: Katarzyna Królowa Bonda i pomyślałem sobie wtedy: kurczę jak ona jest królową, to fajnie byłoby być księciem”. Wygłosił to zdanie – jak twierdzi – gdzieś na tyle  głośno, że poszło w świat, pojawiając się w jakiejś recenzji. Potem dowiedział się, że niektóre osoby określenie to oburza i irytuje. „A ja mam w sobie takiego małego chłopaka – powiada dalej autor – jak ktoś się na coś wkurza, to ja w głowie mam: a to wkurzę go jeszcze bardziej”. I tym sposobem zaczął sam tego miana używać, uznając je za żart, ale przede wszystkim za interesujący element promocji, który daje pewną rozpoznawalność.

Czytaj więcej: Książe Komedii Kryminalnej. Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim w Bibliotece Publicznej w...

Wakacje 2018 w Bibliotece Publicznej w Grójcu

 

wakacje 2018 male

Wakacje to czas na odpoczynek i zabawę. A gdzie tu by lepiej wypocząć i spędzić ciekawie czas jak nie  w Bibliotece Publicznej w Grójcu:) Roboty, programowanie, przyroda, doświadczenia, warsztaty, archeologia, zajęcia z psem. Tak właśnie dzieci spędziły u nas czas.  A teraz zapraszamy do zapoznania się z zajęciami bardziej szczegółowo. Poniżej  prowadzący zajęcia i warsztaty napisali kilka zdań o tym jakie zadania stawiali przed dziećmi:)

Czytaj więcej: Wakacje 2018 w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Fascynujący świat archeologii w Bibliotece Publicznej w Grójcu

archeologia maleW dniu 30 maja 2018 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu przed dziećmi otworzył się fascynujący świat archeologii, w który wprowadziła je ARCHEOLOŻKA ZOSIA, czyli Zosia Kowarska, absolwentka oraz pracownik Instytutu Archeologii UW oraz Ośrodka Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW. Współpracuje także m.in. z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej im. Kazimierza Michałowskiego UW. Jest członkinią kilku misji archeologicznych, pracowała m.in. w Libii, Turkmenistanie, Libanie, Jordanii, Sudanie, gdzie oprócz prowadzonych badań, poznawała miejscowych ludzi, ich kulturę i zwyczaje. Od kilku lat pracuje również z dziećmi, prowadząc warsztaty popularyzujące archeologię.

Czytaj więcej: Fascynujący świat archeologii w Bibliotece Publicznej w Grójcu

„Pisanie, to mój sposób na spędzanie wolnego czasu”. Spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk w Bibliotece Publicznej w Grójcu

miszczuk katarzyna dyrektor biblioteki wrecza autorce upominekW sobotę 9 czerwca 2018 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu gościła w ramach Nocy Biblioteki Katarzynę Berenikę Miszczuk, pisarkę młodego pokolenia, która na co dzień pracuje jako lekarz medycyny rodzinnej.

Katarzyna Berenika Miszczuk jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i realizuje się w wyuczonym zawodzie, a w wolnym czasie pisze książki. Bowiem – jak twierdzi – pisanie jest sposobem spędzania wolnego czasu. Mając piętnaście lat napisała debiutancką powieść, wydała ją trzy lata później (2006). Jest autorką kilkunastu powieści, wśród których można znaleźć zarówno książki z gatunku fantasy, np. serię diabelkso-anielską: "Ja, diablica" (2010), "Ja, anielica" (2011) oraz "Ja, potępiona" (2012), jak i kryminału np. „Pustułka”. Czytelnicy chętnie sięgają po jej najnowszy cykl „Kwiat paproci”, w skład którego wchodzą: „Szeptucha”, „Noc Kupały”, „Żerca” i „Przesilenie”. W 2017 roku powieść „Szeptucha” otrzymała tytuł Najlepszej Powieści Roku 2016 w kategorii literatura fantasy portalu lubimyczytać.pl

Czytaj więcej: „Pisanie, to mój sposób na spędzanie wolnego czasu”. Spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk w...