„Mała Książka – Wielki Człowiek”
- Szczegóły
-
Nadrzędna kategoria: Aktualności
-
Kategoria: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży
-
Opublikowano: czwartek, 13, grudzień 2018 08:45
-
Odsłony: 1994
W pilotażowej edycji kampanii społecznej „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa wśród trzylatków, Dominka S. jako pierwsza zdobyła w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. W. S. Laskowskiego w Grójcu Dyplom potwierdzający czytelnicze zainteresowania.
Czytaj więcej: „Mała Książka – Wielki Człowiek”
Konkurs "Polskie Symbole Narodowe" rozstrzygnięty!
- Szczegóły
-
Nadrzędna kategoria: Aktualności
-
Kategoria: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży
-
Opublikowano: wtorek, 06, listopad 2018 12:25
-
Odsłony: 2117

Protokół
z obrad Jury konkursu plastycznego
„Polskie Symbole Narodowe”
zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu
Czytaj więcej: Konkurs "Polskie Symbole Narodowe" rozstrzygnięty!
Książe Komedii Kryminalnej. Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu
- Szczegóły
-
Nadrzędna kategoria: Aktualności
-
Kategoria: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży
-
Opublikowano: poniedziałek, 08, październik 2018 15:26
-
Odsłony: 2139
Gościem czwartkowego popołudnia 27 września Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu był Alek Rogoziński, z zawodu pisarz, z zamiłowania kryminalista…tj. twórca kryminałów – tak mówi o sobie. Autor m.in. słynnej serii książek z cyklu Róża Krull na tropie. Spotkanie z tym niezwykle pogodnym i charyzmatycznym autorem z niebywałym poczuciem humoru, odbyło się z okazji premiery jego najnowszej książki Zbrodnia w wielkim mieście (wydawnictwo FILIA, Poznań 2018).
Spotkanie poprowadziła Dyrektor Kinga Majewska, która zapowiadając autora użyła określenia Książe Komedii Kryminalnej. Sformułowanie to, jak się okazało, ma współautora w samej osobie pisarza. Jak relacjonuje Rogoziński: „dostałem przesyłkę z książką Katarzyny Bondy, która ma swoją pieczątkę z napisem: Katarzyna Królowa Bonda i pomyślałem sobie wtedy: kurczę jak ona jest królową, to fajnie byłoby być księciem”. Wygłosił to zdanie – jak twierdzi – gdzieś na tyle głośno, że poszło w świat, pojawiając się w jakiejś recenzji. Potem dowiedział się, że niektóre osoby określenie to oburza i irytuje. „A ja mam w sobie takiego małego chłopaka – powiada dalej autor – jak ktoś się na coś wkurza, to ja w głowie mam: a to wkurzę go jeszcze bardziej”. I tym sposobem zaczął sam tego miana używać, uznając je za żart, ale przede wszystkim za interesujący element promocji, który daje pewną rozpoznawalność.
Czytaj więcej: Książe Komedii Kryminalnej. Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim w Bibliotece Publicznej w...