Nowości

       
ma13 ma10 ma3 ma1
       
ma8 ma15 ma16 ma5

Aktualności

Spotkanie autorskie z Mariuszem Zielke w Bibliotece Publicznej w Grójcu

zielke maleByłem przez wiele lat dziennikarzem, który starał się naprawić ten kraj.

6 czerwca na zaproszenie Dyrektor Kingi Majewskiej do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu przybył pisarz, były dziennikarz śledczy i gospodarczy, piszący o największych skandalach w Polsce, świadek dużych afer, przedsięwzięć biznesowych, różnego rodzaju sporów politycznych. Zdobywca nagrody Grand Press – najbardziej prestiżowej nagrody w świecie mediów. Mariusz Zielke – o nim mowa, na temat funkcjonowania państwa wie więcej, niż ktokolwiek mógłby nam powiedzieć.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Mariuszem Zielke w Bibliotece Publicznej w Grójcu

XXXIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni ‘2019”

ekslibris

 1. Organizatorem konkursu jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
 2. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu
 3. Konkurs jest skierowany do autorów nie zrzeszonych w Związku Literatów    Polskich ani Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich.
 4. Celem konkursu jest inspirowanie do aktywności twórczej, promowanie talentów literackich, popularyzacja amatorskiej twórczości poetyckiej.
 5. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zestawu trzech do pięciu utworów poetyckich. Zestawy powinny być przesłane w trzech koniecznie skompletowanych Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.
 6. Tematyka i forma utworów jest dowolna. Organizatorzy pragną jednak promować twórczość tematycznie związaną z Ziemią Grójecką. Za najlepszy cały zestaw wierszy o tematyce grójeckiej autor otrzyma finansową nagrodę specjalną w wysokości 500 złotych.
 7. Prace konkursowe winny być opatrzone godłem słownym (pseudonimem), a do nich dołączona koperta z tym samym godłem, zawierająca kartkę z danymi autora (imię i nazwisko, dokładny adres, e-mail) oraz oświadczenie, że przesłane wiersze nie były publikowane ani nagradzane w konkursach. Brak oświadczenia spowoduje, że wiersze autora nie będą brane pod uwagę w konkursie.
 8. Jury powołane przez organizatora oceni nadesłane utwory oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości nie mniejszej niż 3000 złotych (poza nagrodową specjalną)! Gratyfikacje finansowe zostaną przelane na rachunek bankowy autorów.
 9. Lista zwycięzców zostanie zamieszczona na stronie bibliotekagrojec.pl do dnia 28 czerwca 2019 roku. Wyniki konkursu zostaną również ogłoszone w mediach lokalnych oraz na stronie Urzędu Gminy i Miasta Grójec.
 10. Prace konkursowe należy przesłać do dnia 17 maja 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu 05-600 Grójec al. Niepodległości 20, z dopiskiem   „O Laur Jabłoni ‘2019” lub dostarczyć do siedziby organizatora.
 11. Zapytania dotyczące konkursu należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. osoba do kontaktu: Paulina Tomalik, tel. 48 664 33 71 wew. 16, w godz. 10:00 – 16:00.
 12. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów zastrzegając sobie prawo do publikowania i cytowania w mediach nagrodzonych i wyróżnionych wierszy bez dodatkowej zgody autorów i bez honorarium autorskiego.

Spotkaj się z Kicią Kocią w Bibliotece Publicznej w Grójcu.

kicia Kocia plakat

UWAGA. Ważna informacja.

wielkasobota

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Fedorowiczem

Fedorowicz M

Śpiewanie i pisanie to są moje dzieci. Spotkanie z Urszulą Dudziak w Bibliotece Publicznej w Grójcu

urszula dudziak male14 lutego 2019 roku sala Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu została wypełniona po brzegi, gromadząc licznie publiczność, gościła bowiem światowej sławy wokalistkę jazzową, kompozytorkę i pisarkę – Urszulę Dudziak.

Spotkanie zainaugurowała Dyrektor Kinga Majewska wraz z Burmistrzem Grójca – Dariuszem Gwiazdą, który wręczając artystce w dowód uznania bukiet kwiatów, wyraził przekonanie, że wieczór ten dostarczy wszystkim niezapomnianych wrażeń.

 

Czytaj więcej: Śpiewanie i pisanie to są moje dzieci. Spotkanie z Urszulą Dudziak w Bibliotece Publicznej w Grójcu

14 lutego 2019 - Spotkanie z Urszulą Dudziak w Bibliotece Publicznej w Grójcu. Zapraszamy!

 

dudziak urszula plakat

 

Można byłoby się rozpisywać o sukcesach artystycznych Urszuli Dudziak, o jej dorobku, scenach dzielonych z z Bobbym McFerrinem, Herbie Hancockiem czy Stingiem. Można by było wyliczać jej niespotykaną skalę głosu, perfekcyjną intonację oraz unikalną technikę wokalną. Można by było… ale muzyka, to tylko cześć Urszuli Dudziak. Kobiety, która posiada w sobie niezmierzone pokłady optymizmu, którym obdarza wszystkich dokoła. Może w przypadku kogoś innego zabrzmiałoby to jak frazes, ale wystarczy znaleźć się na chwilę w jej obecności, żeby zrozumieć, że ta energia to prawdziwa supermoc. Urszula Dudziak zagrzewa inne kobiety do działania – bez względu na wiek. Pokazuje jak czerpać z życia pełnymi garściami i chwytać każdą chwilę. Gra w tenisa, prowadzi traktor, buduje dom, koncertuje, jest youtuberką i najlepszą gawędziarką na świecie. Swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami i anegdotami o legendach światowego jazzu czaruje od lat. „Wyśpiewam Wam Więcej”, to tylko kolejny fragment tej skarbnicy.

 

„Wyśpiewam Wam Więcej”, to kontynuacja wydanej w 2012 roku bestsellerowej książki „Wyśpiewam Wam Wszystko”, w której znalazły się niesamowite historie gromadzone w pamiętnikach prowadzonych przez Urszulę Dudziak od wczesnej młodości. W „Wyśpiewam Wam Wszystko” znajdziecie opowieści, przez które przetaczają się niezwykłe osobowości takie jak Jerzy Kosiński, Miles Davis, Sting, Herbie Hencock i wielu, wielu innych. Historia życia, podróży artystki, jej życie w Polsce, a potem przez 20 lat w Nowym Jorku. Zabawna, poruszająca i pełna emocji opowieść. Biografia, dzięki której każdy może zrozumieć historię współczesnego jazzu i poznać wspaniałą kobietę, która mimo wielu trudności, tak bliskich każdemu z nas potrafiła z humorem i ufnością patrzeć na świat. Poznajemy człowieka zakochanego w świecie, ludziach i życiu. Poznajemy Urszulę Dudziak.

 

Podkategorie

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży
Liczba artykułów:
246
Czytelnia
Liczba artykułów:
99
Konkursy
Liczba artykułów:
6
Nabór
Liczba artykułów:
3