Lista książek najbardziej rozchwytywanych

       
roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt
       
roz gustaw roz mala roz maly roz zula

600 lecie banner

Harmonogram do nadchodzącego Jubileuszu 600-lecia Grójca:

Harmonogram 600-lecia obchody glowne m Harmonogram 600-lecia obchody glowne 1 m Harmonogram 600-lecia obchody glowne 2 m

Aktualności

Gościliśmy w Bibliotece

lekcja bib m dJednym z celów naszej działalności jest popularyzowanie Biblioteki w środowisku lokalnym. Pragniemy, aby Biblioteka była miejscem bezpośredniej wymiany wrażeń i opinii, prezentacji dokonań intelektualnych i artystycznych, edukacji i rozwoju zainteresowań. Mamy nadzieję, że pielęgnując relacje bibliotekarza z czytelnikiem oraz stwarzając możliwość uczestnictwa w różnorodnych działaniach podejmowanych przez Bibliotekę będziemy coraz ściślej integrować się ze środowiskiem lokalnym.

Czytaj więcej: Gościliśmy w Bibliotece

Ewa Szelburg – Zarembina, życie i twórczość

W ramach obchodów święta Tygodnia Bibliotek został zorganizowany konkurs literacki Ewa Szelburg – Zarembina, życie i twórczość. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Ewy Szelburg- Zarembiny oraz rozbudzenie wyobraźni literackiej i wrażliwości na słowo pisane. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III szkół podstawowych z terenu miasta Grójec. W konkursie wzięły udział: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Zespół szkół Specjalnych w Grójcu. W sumie wzięło udział 15 osób. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

Czytaj więcej: Ewa Szelburg – Zarembina, życie i twórczość

Podsumowanie konkursu fotograficznego

Z okazji Tygodnia Bibliotek nasza Biblioteka zorganizowała konkurs fotograficzny pt.: Grójecka Biblioteka w oczach czytelnika. Wpłynęło 39 prac. I miejsce zajęła Paulina Wiśniewska za fotografię opatrzoną tytułem „Czy słońce czy deszcz…”

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu fotograficznego

Finał XXI Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie

grojboj2014 mGrójecka „Jedynka” zdominowała finał XXI Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie „GRÓJBÓJ”
Uczennice tej szkoły: Maja Baranowska i Kaja Pośnik zajęły I miejsce w grupie szkół podstawowych. Jeden punkt z półfinału zdecydował, że na II miejscu były Urszula Starowicz i Marta Wolszczak. Obydwie drużyny przygotował do konkursu pan Waldemar Gorzkowski.
    O III i IV miejsce walczyli Tomek Maciejewski i Mikołaj Mateusiak, zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu, pod opieką pani Mirosławy Woźniak oraz Kornelia Dacka i Małgorzata Nowakowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Nowej Wsi.

Czytaj więcej: Finał XXI Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie

Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”

odjazowy mOd 5 do 65,  taki przedział wiekowy? Od 7 do 47, a może więcej?. Te liczby, zresztą mocno nieprecyzyjne charakteryzują rajd „Odjazdowy Bibliotekarz” zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Grójcu i Stowarzyszenie WGR Kultura i Sport 11 maja bieżącego roku w ramach Tygodnia Bibliotek. Istnieją uzasadnione przypuszczenia, ze wiek uczestników wahał się od 2 do 77 lat, a ich liczba wzrosła do 50 zapaleńców.
Początkowo na grójeckim rynku stawiło się 7 osób. Czyżby zapowiedź deszczowej pogody i chmury na niebie odstraszyły potencjalnych uczestników? Ależ nie! Stopniowo przybywało bibliotekarzy, czytelników i sympatyków Biblioteki, rowerzystów jeżdżących regularnie z WGR, członków grupy Biegam Bo Lubię Grójec.

Czytaj więcej: Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”

Podkategorie

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży
Liczba artykułów:
237
Czytelnia
Liczba artykułów:
99
Konkursy
Liczba artykułów:
4
Nabór
Liczba artykułów:
3