akcja lato banner

Lista książek najbardziej rozchwytywanych

       
roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt
       
roz gustaw roz mala roz maly roz zula

600 lecie banner

Z okazji nadchodzącego Jubileuszu 600-lecia Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im W. S. Laskowskiego w Grójcu oraz Grójecki Ośrodek Kultury przygotowały 3 konkursy:

Konkurs literacki m Konkurs multimedialny m Konkurs na piosenkę o Grojcu m

Aktualności

Laur Jabłoni 2015

laurjabloni m35. Laur Jabłoni zdobył…
Jury tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Laur Jabłoni”: pan Andrzej Zaniewski członek Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Autorów ZAIKS, pan Kazimierz Kochański – laureat kilkunastu konkursów poetyckich i członek władz krajowych ZLP oraz pan Radosław Sobotka – krytyk literacki, zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Inter-Literatura-Krytyka-Kultura obradowało 18 czerwca b.r. kilka godzin, zanim uzgodniło, które spośród 744 wierszy zasługują na nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej: Laur Jabłoni 2015

Piramida prasowa

piramida mW Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie młodzieży biorącej udział w projekcie Młodzieżowy Magiel – Programu Równać Szanse. Zajęcia z edycji tekstu poprowadziła pani Ilona Feliksiak, która pracuje w lokalnej gazecie Życie Grójca. Naszym głównym tematem był tekst, który występuje w wielu różnych formach dziennikarskich.

Czytaj więcej: Piramida prasowa

My prawie dorośli

myprawiedorosli mObecnie o młodzieży nie mówi się zbyt dobrze. Dorośli uważają, że młodzi ludzie spędzają czas na zabawie, próbowaniu najróżniejszych używek, że w ogóle nie interesuje ich to, co dzieje się wokół, zwracając uwagę tylko na czasami dość małostkowe problemy... Trwając pomiędzy dzieciństwem a światem dorosłych, możliwe, że bardzo często nie umiemy sprostać wszystkim wymaganiom, ale mamy swoje pasje, ulubione zajęcia, talenty, które z całej siły staramy się rozwijać. Niezależnie, czy pochodzimy z małych miejscowości, czy dorastamy w dużym mieście.

Czytaj więcej: My prawie dorośli

Młodzieżowy Magiel

magiel mBiblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu jest realizatorem projektu Młodzieżowy Magiel Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Celem projektu jest zwiększenie wiary we własne możliwości, powstanie audycji radiowej, integracja i nauka w grupie. Projekt odpowiada na potrzeby młodych ludzi tj. rozwijanie zainteresowań, integracji z rówieśnikami, samorealizacja, przedstawienie swojego zdania. Skierowany jest do młodzieży w wieku 13-19 lat.

Czytaj więcej: Młodzieżowy Magiel

Wycieczka do Biblioteki uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu

wycieczka sp2 mZawsze cieszymy się, gdy zachęcane przez wychowawczynie odwiedzają nas dzieci ze szkół, szczególnie te najmłodsze. Wiadomo, „czym skorupka za młodu…”. W ramach wycieczki dzieci dowiedziały się, jakie książeczki mogą u nas wypożyczyć oraz jak wiele innych atrakcji ma do zaoferowania dla nich nasza placówka: konkursy, wycieczki, spotkania z pisarzami…

Czytaj więcej: Wycieczka do Biblioteki uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu

Spotkania z Andrzejem Z. Rola-Stężyckim

legonice mSpotkania z Andrzejem Zygmuntem Rola-Stężyckim cieszą się sporą popularnością wśród osób zainteresowanych historią Grójecczyzny.
Tak było i tym razem – 15 czerwca 2015 roku, kiedy do Biblioteki przybyło liczne grono mieszkańców Grójca i okolic, wśród nich przedstawiciele grójeckiego samorządu – zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Grójcu – pani Grażyna Stolarska i pan Dariusz Gwiazda oraz Przewodniczący Komisji Kultury – pan Zbigniew Krawczak. Na zaproszenie odpowiedziała również zastępca dyrektora grójeckiego Gimnazjum – pani Teresa Naduk oraz historyk – pan dr Remigiusz Matyjas.

Czytaj więcej: Spotkania z Andrzejem Z. Rola-Stężyckim

Podkategorie

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży
Liczba artykułów:
236
Czytelnia
Liczba artykułów:
94
Konkursy
Liczba artykułów:
4
Nabór
Liczba artykułów:
3