Aktualności

Cała Polska Czyta Dzieciom

czyta dzieciom2014 mJak co roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży dołączyła do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Akcja ta ma na celu propagowanie codziennego 20-minutowego czytania dzieciom, jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego. Jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Na spotkanie przybyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 i ze zniecierpliwieniem czekały na naszego gościa, pana Jacka Stolarskiego, Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, który chętnie przyjął nasze zaproszenie do udziału w akcji.

Czytaj więcej: Cała Polska Czyta Dzieciom

„Nie potrafię odmawiać – boję się, że przestaną mnie lubić”

asertywnosc mKolejnym przedsięwzięciem, które Biblioteka zorganizowała w ramach Tygodnia Bibliotek, to warsztaty dla gimnazjalistów. Warsztaty: „Nie potrafię odmawiać – boję się, że przestaną mnie lubić” są jak najbardziej aktualnym tematem. Zbliżają się wakacje. Jest to czas wyjazdów, przebywania w nowym środowisku. Możemy spotkać osoby, które będą namawiać nas do palenia papierosów, picia alkoholu… Będą używać różnych argumentów, aby nas przekonać.

Czytaj więcej: „Nie potrafię odmawiać – boję się, że przestaną mnie lubić”

W hołdzie Żeromskiemu

wycieczka konstancin mW tym roku obchodzimy 150 rocznicę urodzin Stefana Żeromskiego. Postanowiliśmy więc wybrać się na wycieczkę śladami tego wielkiego pisarza. Wspólnie z uczniami z Publicznego Gimnazjum odwiedziliśmy willę „Świt” w Konstancinie. Żeromski nabył ją 25 lipca 1920r. za sumę 220 tys. marek polskich, które stanowiły zaliczkę za wydanie dzieł przez Jakoba Mortkowicza. Żeromski do czasu zakupienia domu w Konstancinie prowadził tułaczy tryb życia - pomieszkiwał u rodziny, krewnych, przyjaciół, w hotelach, pensjonatach czy mieszkaniach służbowych.

Czytaj więcej: W hołdzie Żeromskiemu

Cafe Senior - Kolorowe patchworki

patchworki mW ramach święta Tygodnia Bibliotek 2014 zaproponowaliśmy naszym Seniorom ciekawe zajęcia.

Spotkanie zaczęliśmy od aromatycznej kawy i słodkiego ciasteczka i zabraliśmy się do pracy. Warsztaty z kolorowych patchworków w styropianie poprowadziła pani Dorota Sepczyńska.

 

Czytaj więcej: Cafe Senior - Kolorowe patchworki

Artur Andrus w grójeckiej Bibliotece

spotkanie andrus m„Piłem w Spale, spałem w Pile” tymi słowami i pytaniami związanymi z tekstem do piosenki pana Artura Andrusa zaczęliśmy nasze spotkanie.
       W ramach święta Tygodnia Bibliotek 2014 naszą Bibliotekę odwiedził Artur Andrus. Poeta, felietonista, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator Szkła kontaktowego, gospodarz spotkań w warszawskiej Piwnicy pod Harendą, konferansjer imprez kabaretowych, redaktor radiowej „Trójki”, Mistrz Mowy Polskiej.

Czytaj więcej: Artur Andrus w grójeckiej Bibliotece

XXI GRÓJBÓJ 2014 - FINAŁ

Podkategorie

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży
Liczba artykułów:
237
Czytelnia
Liczba artykułów:
99
Konkursy
Liczba artykułów:
4
Nabór
Liczba artykułów:
3