Aktualności

Młodzieżowy Magiel

magiel mBiblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu jest realizatorem projektu Młodzieżowy Magiel Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Celem projektu jest zwiększenie wiary we własne możliwości, powstanie audycji radiowej, integracja i nauka w grupie. Projekt odpowiada na potrzeby młodych ludzi tj. rozwijanie zainteresowań, integracji z rówieśnikami, samorealizacja, przedstawienie swojego zdania. Skierowany jest do młodzieży w wieku 13-19 lat.

Czytaj więcej: Młodzieżowy Magiel

Wycieczka do Biblioteki uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu

wycieczka sp2 mZawsze cieszymy się, gdy zachęcane przez wychowawczynie odwiedzają nas dzieci ze szkół, szczególnie te najmłodsze. Wiadomo, „czym skorupka za młodu…”. W ramach wycieczki dzieci dowiedziały się, jakie książeczki mogą u nas wypożyczyć oraz jak wiele innych atrakcji ma do zaoferowania dla nich nasza placówka: konkursy, wycieczki, spotkania z pisarzami…

Czytaj więcej: Wycieczka do Biblioteki uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu

Spotkania z Andrzejem Z. Rola-Stężyckim

legonice mSpotkania z Andrzejem Zygmuntem Rola-Stężyckim cieszą się sporą popularnością wśród osób zainteresowanych historią Grójecczyzny.
Tak było i tym razem – 15 czerwca 2015 roku, kiedy do Biblioteki przybyło liczne grono mieszkańców Grójca i okolic, wśród nich przedstawiciele grójeckiego samorządu – zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Grójcu – pani Grażyna Stolarska i pan Dariusz Gwiazda oraz Przewodniczący Komisji Kultury – pan Zbigniew Krawczak. Na zaproszenie odpowiedziała również zastępca dyrektora grójeckiego Gimnazjum – pani Teresa Naduk oraz historyk – pan dr Remigiusz Matyjas.

Czytaj więcej: Spotkania z Andrzejem Z. Rola-Stężyckim

Spotkanie z Franciszkiem Przeklasą w dniu 11 czerwca 2015 r.

franciszek mPierwsza powieść i od razu bestseller.  Pan Franciszek Przeklasa jest autorem książki „Pokerzyści i frajerzy”, bo o tej książce mowa. Zaczął ją pisać w 1984 roku. Przeleżała w szufladzie dopóki nie przeszedł na emeryturę. Wtedy skończył ją pisać. Powieść jest rewelacyjna, choć mówi o strasznym nałogu – grze w pokera. Nasz gość nie ukrywał, że tematyka powieści wiąże się z jego osobistymi doświadczeniami „na własnej skórze przekonałem się jak dolegliwy jest ten nałóg”.  Napisał „by przestrzec niektórych przed tym tak wielkim i strasznym nałogiem, jakim jest poker”.

Czytaj więcej: Spotkanie z Franciszkiem Przeklasą w dniu 11 czerwca 2015 r.

Dzień Dziecka 2015

dz dziecka mJak co roku 1 czerwca dzieci mogły obchodzić swoje święto z Biblioteką. Radości nie było końca. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży przy współpracy z Krzyżanowski Event Group i Andrzejem Ekielem  pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Grójec przygotowała bardzo bogaty program dla różnych grup wiekowych.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka 2015

Z Biblioteka Publiczną w Grójcu przez rok szkolny

Jako że zbliża się koniec roku szkolnego  i pora na podsumowania, chciałabym  poddać analizie współpracę Publicznego Gimnazjum  im. Prymasa Tysiąclecia w Grójcu  z   Biblioteką Miejsko-Gminną im. W. S. Laskowskiego.  Dyrektor biblioteki w roku 2014/15 przedstawiła nam interesującą ofertę edukacyjną. Dzięki temu gimnazjaliści uczestniczyli w wielu spotkaniach z twórcami kultury.

Czytaj więcej: Z Biblioteka Publiczną w Grójcu przez rok szkolny

Podkategorie

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży
Liczba artykułów:
243
Czytelnia
Liczba artykułów:
99
Konkursy
Liczba artykułów:
6
Nabór
Liczba artykułów:
3