Aktualności

Zapraszamy na Rycerską Bibliotekę

 

Letnie warsztaty - gustowne dodatki

warsztatysen mSamodzielnie wykonać biżuterię? Broszki? Naszyjniki, korale? Dla Naszej grupy seniorskiej podczas comiesięcznych warsztatów z Dorotą Sepczyńską to nic trudnego. Wystarczy trochę kolorowego filcu, tasiemek, koralików, pomysłu i … w oczach pojawia się błysk zadowolenia.

Czytaj więcej: Letnie warsztaty - gustowne dodatki

Godziny pracy Biblioteki w okresie wakacji

Przypominamy czytelnikom, że w okresie wakacji (lipiec-sierpień) Biblioteka będzie otwarta:

Poniedziałek 10.00-18.00
Wtorek 8.00-16.00
Środa 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00
Piątek 8.00-16.00
Sobota nieczynne

Maluchy z przedszkola Tęczowy Domek odwiedzają Bibliotekę

tdomek mBiblioteka dla Dzieci i Młodzieży miała przyjemność gościć przeurocze maluchy z grójeckiego przedszkola Tęczowy Domek.
Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze. Dzieci wysłuchały opowiadania Elżbiety Zubrzyckiej pt. Chcę mieć przyjaciela. O dziewczynce, która chciała zaprzyjaźnić się z krokodylem. Najpierw jednak brały udział w rozmowie na temat prawdziwej przyjaźni. Wysłuchały też przestróg z kim nie należy się kolegować i jaki powinien być prawdziwy przyjaciel.

Czytaj więcej: Maluchy z przedszkola Tęczowy Domek odwiedzają Bibliotekę

Laur Jabłoni 2015

laurjabloni m35. Laur Jabłoni zdobył…
Jury tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Laur Jabłoni”: pan Andrzej Zaniewski członek Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Autorów ZAIKS, pan Kazimierz Kochański – laureat kilkunastu konkursów poetyckich i członek władz krajowych ZLP oraz pan Radosław Sobotka – krytyk literacki, zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Inter-Literatura-Krytyka-Kultura obradowało 18 czerwca b.r. kilka godzin, zanim uzgodniło, które spośród 744 wierszy zasługują na nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej: Laur Jabłoni 2015

Piramida prasowa

piramida mW Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie młodzieży biorącej udział w projekcie Młodzieżowy Magiel – Programu Równać Szanse. Zajęcia z edycji tekstu poprowadziła pani Ilona Feliksiak, która pracuje w lokalnej gazecie Życie Grójca. Naszym głównym tematem był tekst, który występuje w wielu różnych formach dziennikarskich.

Czytaj więcej: Piramida prasowa

My prawie dorośli

myprawiedorosli mObecnie o młodzieży nie mówi się zbyt dobrze. Dorośli uważają, że młodzi ludzie spędzają czas na zabawie, próbowaniu najróżniejszych używek, że w ogóle nie interesuje ich to, co dzieje się wokół, zwracając uwagę tylko na czasami dość małostkowe problemy... Trwając pomiędzy dzieciństwem a światem dorosłych, możliwe, że bardzo często nie umiemy sprostać wszystkim wymaganiom, ale mamy swoje pasje, ulubione zajęcia, talenty, które z całej siły staramy się rozwijać. Niezależnie, czy pochodzimy z małych miejscowości, czy dorastamy w dużym mieście.

Czytaj więcej: My prawie dorośli

Podkategorie

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży
Liczba artykułów:
243
Czytelnia
Liczba artykułów:
99
Konkursy
Liczba artykułów:
6
Nabór
Liczba artykułów:
3