Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Uff jak gorąco-Lecimy na Antarktydę

W kolejny upalny wakacyjny dzień, czekało na nas dużo przygód. Udaliśmy się na Antarktydę razem z panią Katarzyną Stańską i poznaliśmy przecudne zwierzęta z bieguna południowego. Były nimi pingwiny. Pani  Katarzyna opowiedziała nam o tym, że istnieją różne gatunki tych ptaków. Wiemy już, że istnieją pingwiny królewskie i  cesarskie, mają bardzo dobrze rozwinięty słuch i nie umieją latać. Ich piórka są bardzo krótkie i pokryte czymś w rodzaju tłuszczu, by mogły lepiej pływać i żeby nie nasiąkały wodą.

Czytaj więcej: Uff jak gorąco-Lecimy na Antarktydę

Jak znaleźć przyjaciela?

Jak znaleźć przyjaciela? Jak być dobrym  i lubianym kolegą, człowiekiem, na którym zawsze można polegać? W kolejnym cyklu warsztatów z pedagogiem pt. „Ja i moi przyjaciele” najmłodsi bywalcy Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży poznawali zasady budowania relacji z innymi.

Czytaj więcej: Jak znaleźć przyjaciela?

Karaoke

Przekonaliśmy się już nieraz, że nasi Czytelnicy bardzo lubią śpiewać i chętnie to robią, gdy tylko nadarzy się okazja. Tym razem też tak było. W południe dzieci tłumnie zgromadziły się w bibliotece aby spróbować swoich sił w karaoke i wyśpiewać sobie nagrodę.

Czytaj więcej: Karaoke

Czyż nie jesteśmy świetlikami?

Chcesz wprowadzić do swojego otoczenia odrobinę magii? Doskonałym rozwiązaniem może być wykonanie baśniowo kolorowych świetlików.

 Takie właśnie zajęcia przeprowadziliśmy w Bibliotece. Nasi podopieczni przyszykowali materiały potrzebne do wykonania swojego dzieła.

Czytaj więcej: Czyż nie jesteśmy świetlikami?