Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

29 września w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem, autorem licznych wierszy i książek dla dzieci. W 1997r. otrzymał stypendium UNESCO za twórczość poetycką. Autor ma na swoim koncie również I miejsce w konkursie wydawnictwa ZNAK, nominację do tytułu Książka Roku IBBY, oraz wyróżnienie w konkursie Duży Dong IBBY. Jego bibliografia zawiera takie pozycje jak: „Zwykła dziewczynka”, „Plaża tajemnic + Wiersze dla niegrzecznych dzieci”, „ Cudnie paskudnie”, „Zmyślone historie”, oraz „Julka Kulka, Fioletka i ja”.

Na spotkanie z Rafałem Witkiem przybyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu. Autor przygotował dla dzieci liczne zabawy, zagadki i niespodzianki. Najwięcej uśmiechu na twarzach dzieci wywołał wąż, którego wyciągnęły z „tajemniczego kuferka”. Potem okazało się, że to wąż prysznicowy opisany w jednej z książek autora. Wszyscy chcieli wziąć udział w zagadkach przygotowanych przez Pana Rafała, większości się to udało. Na zakończenie spotkania dzieci zrobiły niespodziankę autorowi i dały krótki występ, na którym wyrecytowały jego wiersze. Następnie dzieci mogły nabyć książkę autora z jego autografem. Wszystkie dzieci po spotkaniu wracały do szkoły na zajęcia uśmiechnięte i w dobrych humorach.