Grójbój 2020/2021 - relacja z finału 28.10.2021

 

W dworach grójeckich ziemian

Taki tytuł nosiła 27 edycja Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ.

W konkursie wystartowały 22 drużyny ze szkół podstawowych powiatu grójeckiego. Do finału, który odbył się 28 października 2021 roku zakwalifikowało się 11 drużyn. Dwuosobowe zespoły losowały zestawy pytań, na które odpowiadały ustnie.

W kategorii: klasy V-VI pierwsze miejsce zajęli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie: Michał Korczak i Mateusz Wiśnik. Tuż za nimi była drużyna: Adam Czerwiński i Aleksandra Mydłowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Belsku Dużym. Trzecie miejsce przypadło Kacprowi Smułkowskiemu i Wiktorii Stelmasińskiej uczęszczającym do Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorze. Miejsce IV zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa
z Ciechlina, która wystawiła zespół w składzie: Martyna Szady i Alicja Śmigowska.

W kategorii: klasy V-VIII bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi: Cyprian Kret i Konrad Szwedo. Zajęli
I miejsce i tylko pół punktu brakowało im do maksimum, które można było uzyskać z odpowiedzi ustnych. Bartosz Dusza i Bartłomiej Kowalski
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kruszewie zajęli II miejsce. Reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grójcu: Aleksandra Oszajca i Joanna Zapora osiągnęły trzecią „medalową” lokatę.

Czwarte miejsce zajęli Michał Jankowski i Szymon Maliszewski – uczniowie
z Ciechlina. Zuzanna Anyszkiewicz i Wiktoria Czwarno z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce zajęły V miejsce. Kilka miesięcy wcześniej zdobyły wyróżnienia w części plastycznej konkursu. Cieszy udział uczniów
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewiczynie: Urszuli Puncewicz i Aleksandra Walczaka. W Turnieju zajęli VI miejsce. Dobrze wypadła również kolejna drużyna ze szkoły w Belsku Dużym: Damian Jakólski i Wojciech Poświatowski. Był to siódmy „finałowy” zespół w starszej kategorii wiekowej.

Wszyscy laureaci otrzymali publikację doktora Remigiusza Matyjasa „Wyznania ratuszowych duchów” przekazane przez pana Dariusza Gwiazdę – Burmistrza Gminy i Miasta Grójec oraz bony podarunkowe do Empiku, które ufundowała przewodnicząca Jury i dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu – pani Kinga Majewska.

Finał oceniał również zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec – pan Jarosław Rupiewicz. Jako trzeci Juror wystąpił pan Andrzej Zygmunt Rola Stężycki – historyk i regionalista, od lat współpracujący z biblioteką. W komisji zasiadła również pani Aleksandra Suwarska – młodszy bibliotekarz w naszej placówce.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy podjęli się trudu przygotowania uczniów do finału konkursu. Były to: panie: Dominika Dobrowolska, Magdalena Fidelus, Marzena Jankowska, Joanna Szczepaniak oraz panowie: Bogusław Cieślak, Marcin Koch, Daniel Wawryniuk, Krzysztof Wójcik. Pedagodzy otrzymali książki o tematyce regionalnej.

Wszystkich uczniów i nauczycieli zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji.

Temat....

Będzie ciekawy, oparty na literaturze zgromadzonej w naszej bibliotece.

M. Krawczak

grojboj2021final