Grójbój 2020/2021 - relacja z półfinału 21.10.2021

Konkurs o długiej tradycji powrócił do Biblioteki

w zasadzie Turniej Wiedzy o Grójcu i Regionie „GRÓJBÓJ” jest organizowany od 1993 roku. 27. edycja pod nazwą „W dworach grójeckich ziemian” miała się odbyć w maju 2020 roku. Niestety, sytuacja w kraju i zdalna nauka nie pozwoliły na przeprowadzenie konkursu w przewidzianym terminie. Odbyła się jednak „część plastyczna”, która pozwalała na zachowanie dystansu społecznego. Do organizatorów wpłynęło 37 prac, które zostały ocenione, a laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia.

21 października tego roku przeprowadzono półfinał Turnieju Wiedzy, w którym wystartowały 22 drużyny z różnych szkół powiatu grójeckiego.

W kategorii klasy V-VI do finału zakwalifikowali się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Belsku Dużym: Adam Czerwiński i Aleksandra Mydłowska. Zespół przygotowali do rozgrywek p. Dominika Dobrowolska oraz p. Krzysztof Wójcik.

Tuż za nimi byli Kacper Smułkowski i Wiktoria Stelmasińska ze szkoły w Jeziorze pod przewodnictwem p. Marcina Kocha. Ten sam nauczyciel przygotował również kolejne finalistki - Martynę Szady oraz Alicję Śmigowską, uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciechlinie.

Dobrze wypadli również Michał Korczak i Mateusz Wiśnik uczęszczający do Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Pracowali do konkursu pod kierunkiem p. Bogusława Cieślaka.

W kategorii klasy VII-VIII Cyprian Kret oraz Konrad Szwedo z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi pod kierunkiem p. Marzeny Jankowskiej zdobyli najwięcej punktów i zakwalifikowali się do finału.

Bartosz Dusza i Bartłomiej Kowalski, uczniowie ze szkoły w Kruszewie również napisali test na tyle dobrze, że wystartują w finale, 28 października. Pan Marcin Koch znowu może być dumny, tym bardziej, że kolejni jego wychowankowie ze szkoły w Ciechlinie wystartują w Finale. Są to: Michał Jankowski
i Szymon Maliszewski.

Kolejną drużyną, która znalazła się w gronie finalistów są uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce – Zuzanna Anyszkiewicz i Wiktoria Czwarno. Przygotowała ich do rozgrywek p. Joanna Szczepaniak.

Pani Dominika Dobrowolska i p. Krzysztof Wójcik pracowali skutecznie zarówno z młodszą drużyną z Belska Dużego, jak i uczniami klas starszych. Damian Jaskólski i Wojciech Poświatowski weszli do grona finalistów konkursu.

Aleksandra Oszajca i Joanna Zapora – uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grójcu również weszły do finału Turnieju. Uczyły się pod kierunkiem p. Magdaleny Fidelus.

Cieszy obecność w finale uczniów ze szkoły w Lewiczynie – Urszuli Puncewicz
i Aleksandra Walczaka, przygotowanych przez p. Daniela Wawryniuka.

Startujących oceniała komisja pod przewodnictwem dyrektor biblioteki p. Kingi Majewskiej. W sprawdzaniu wiedzy uczniów uczestniczył również Burmistrz Gminy i Miasta Grójec – p. Dariusz Gwiazda. Samorząd miasta i gminy reprezentowała p. Eugenia Poradzka – zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Grójcu. Kolejnymi oceniającymi drużyny byli: p. Andrzej Zygmunt Rola-Stężycki – historyk, regionalista, autor publikacji o regionie grójeckim
i p. Aleksandra Suwarska – młodszy bibliotekarz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu.

Wszystkim uczestnikom konkursu, nauczycielom oraz rodzicom uczniów serdecznie dziękujemy.

Finalistów oraz ich opiekunów zapraszamy na finał 28 października o godz. 10.00.

M. Krawczak

groj27