Relacja z Nocy Bibliotek z Harrym Potterem dnia 09.10.2021

Noc Bibliotek z Harrym Potterem

9 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. W. S. Laskowskiego w Grójcu odbyła się wyczekiwana z niecierpliwością - Noc Bibliotek. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmiało CZYTANIE WZMACNIA. Tematem przewodnim był u nas Harry Potter. I to był strzał w dziesiątkę!

Biblioteka jak Hogwart.
Nasza Biblioteka zamieniła się w książkowy Hogwart. Nie zabrakło także wystroju w kolorach poszczególnych domów – Hufflepuff, Slytherin, Rawenclaw oraz Griffindor. Ważnym elementem całej dekoracji jak i klimatu szkoły magii była muzyka, która całkowicie przeniosła nas w świat Pottera i jego przyjaciół. Na nasze specjalne zamówienie z ul. Pokątnej przyszły Fasolki Wszystkich Smaków, które można było skosztować – smak cynamonu, wymiocin czy zgniłego jajka też się w nich znalazłJ

Na pierwszy ogień poszła gra „miejska” związana z Harrym Potterem. Trzeba było się dobrze przygotować na harce po komnatach. Na początek dzieci oczarowały nas niesamowitą znajomością i wiedzą o bohaterach z książek J.K. Rowling. Następnie każdy został przydzielony do innego domu i w jego kolorach ozdobił i wyciął sobie krawat. Zagadki, mapy, odkrywanie tajemnic, wraz z wykorzystaniem nowych technologii przygotowała i poprowadziła Dagna Mach.

Można było także zagrać na Playstation w grę o Harrym, dodatkową atrakcją były ozoboty oraz gra na pegasusie. Te atrakcje zapewnił nam Przemysław Kowalski.

Noc Bibliotek zakończył się błyskawicznym turniejem szachowym, który poprowadził specjalnie dla nas - Adam Lasota. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Bibliotekę. Były wśród nich: szachy, warcaby, chińczyk, puzzle panoramiczne prosto z Hogwartu, maskotki i zestawy od Harrego.

Przez całe wydarzenie czyli od godziny 16:00 do 22:00 można było zagrać w gry planszowe i RPG z profesorem Snaypem, w którego wcielił się Tomasz Cybula.

Profesor Dumbledor, Dyrektor Biblioteki Kinga Majewska sprawowała pieczę rzucając zaklęcia ochronne by nikt ze śmierciożerców czy demetorów nie dostał się do naszej szkoły magii.

Pytanie czy na Nocy Bibliotek zjawił się ten, którego imienia nie wolno wymawiać…. mamy podejrzenia, że jednak tak…

Magdalena Sepczyńska

Nocbibliotek2021