Spotkanie autorki Sylwii Trojanowskiej z młodzieżą grójecką w Bibliotece Publicznej w Grójcu.

sylwia trojanowska zdjecie z dziecmiDnia 10.10.19 klasa 8C z PSP nr 2 uczestniczyła w spotkaniu i warsztatach z pisarką Sylwią Trojanowską w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu.

Sylwia Trojanowska jest autorką powieści obyczajowych oraz sztuk teatralnych . Napisała między innymi cykle powieściowe: „Szkoła latania” i „Sekrety i kłamstwa”. Bohaterami jej utworów są często młode osoby zmagające się z problemami emocjonalnymi wieku dorastania. Autorka jest ponadto trenerem biznesu i coachem. Zakochana jest w Szczecinie, muzyce filmowej oraz Italii. Razem z mężem i synem mieszka w otulinie Puszczy Bukowej w Szczecinie. W swojej twórczości stara się zarażać optymizmem i pozytywnym spojrzeniem na to, co przynosi życie.

 

Pani Sylwia Trojanowska nawiązała świetny kontakt z młodzieżą. Opowiedziała o początkach swojej twórczości oraz skąd czerpie pomysły do książek. Okazało się, że napisała nawet powieść fantasy, która jednak dotąd nie została wydana. Uczniowie zadawali wiele pytań, byli bardzo zainteresowani tematem.

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty kreatywnego pisania. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy. Zadaniem każdego zespołu było ułożenie spójnej historii, będącej ilustracją otrzymanego ciągu symboli. Grupy wylosowały gatunki, w jakich miała być utrzymana wypowiedź: reportaż, powieść sensacyjna, powieść kryminalna, horror. Dodatkowo w pracach miały być użyte wylosowane słowa. Ćwiczenie redakcyjne zmieniło się w świetną zabawę. Na koniec grupy zaprezentowały efekty swojej pracy. Powstały całkowicie różne historie.

Spotkanie było bardzo interesujące i inspirujące. Upłynęło w sympatycznej, swobodnej atmosferze. Uczniowie na koniec dopytywali się ,kiedy następna lekcja w bibliotece.

Na pewno na długo zapamiętamy to spotkanie, tym bardziej, że podczas niego otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, że Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla.

 

Małgorzata Andrychowicz

 

sylwia trojanowska podczas warsztatow 1

sylwia trojanowska podczas warsztatow