Przystanek Biblioteka VI edycja

bibliotek maleMiejsko- Gminna Biblioteka Publiczna 11 maja 2019 r. po raz VI zorganizowała najbardziej odjazdową imprezę plenerową w Grójcu. Mimo niepewnej pogody, program zrealizowaliśmy w 100 %. Udało nam się przepędzić deszcz i świetnie się bawić. Swoją obecnością zaszczycił nasze wydarzenie Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Pan Dariusz Gwiazda.

W tym roku podczas Przystanku Biblioteka, uczestnicy mogli zrobić: sowy z papieru, zwierzątka z patyczków, lampiony z kamieni, świece żelowe, pobawić się w mail art, zrobić mozaikę z płyt CD oraz zjechać na dmuchanej zjeżdżalni. Dodatkowo dzieci mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami lub rodzicami i zagrać na Play Station 4. Bardzo przyciągającą atrakcją była fotobudka. Każdy z przybyłych zrobił sobie zdjęcie- śmieszne lub poważne. Fotografie można było zabrać ze sobą na pamiątkę wspólnej zabawy. Nie mogło oczywiście zabraknąć tańca i ruchowych wygibasów. Podczas harców towarzyszyli nam zuchy i harcerze z ZHP Grójec. To oni pokazali nam jak przepędzić deszczowe chmury. Rodzice, dziadkowie i opiekunowie dostali trudne zadanie. Mieli przeczytać tekst przez mikrofon. Do tego wykorzystaliśmy książkę „Wierszyki łamijęzyki” J. Jabłońskiego i K. Żywczaka. Myślicie, że to łatwe? To spróbujcie przeczytać wiersz:

Dziwny wiersz

Parzą kurzą rzepę rzesze,
porzeczkowe węże wiążą,
rzężą mężnie. Ja się czeszę.
Może przed północą zdążą…

Uff udało się:) Wierszyki były pełne humoru i absurdu, przy niektórych trzeba było naprawdę nagimnastykować język.

Czy ktoś z Was widział w Bibliotece Kicię Kocię? To ona była bohaterką całego wydarzenia jak i podczas Tygodnia Bibliotek. Z dużą maskotką można było sobie robić zdjęcia. Fani mogli też wypożyczyć książkę z przygodami Kici Koci.
Był też czas na konkurs dla Czytelników mangi. Podczas wydarzenia zostały wręczone nagrody osobom, które rozwiązały poprawnie krzyżówkę dotyczącą komiksów japońskich.
Gratulujemy!
Dziękujemy, że byliście z nami w ten weekend oraz podczas całego Tygodnia Bibliotek.

biblioteka harcerze podczas zabawybiblioteka burmistrz z kicia kocia

biblioteka dzieci podczas warsztatow2

biblioteka dzieci podczas warsztatow5

biblioteka dzieci podczas warsztatow