Konkurs "Polskie Symbole Narodowe" rozstrzygnięty!

polskie symbole narodowe komisja

Protokół

z obrad Jury konkursu plastycznego

„Polskie Symbole Narodowe”

zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu

Komisji przewodniczyła Pani Kinga Majewska – dyrektor MGBP w Grójcu od 2007 roku.

Absolwentka bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, marketingu oraz zarządzania bibliotekami i instytucjami kultury na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, obsługi ruchu turystycznego i gospodarki turystycznej w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie. Podyplomowo ukończyła studia w zakresie samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego oraz prawa pracy na Uniwersytecie Warszawskim.

W Jury zasiadała Pani Anna Skajnowska - Olszewska – artysta – malarz. Prowadzi zajęcia ceramiczne i plastyczne w Ośrodku Kultury. Czynny twórca, uprawia malarstwo i grafikę.

W Jury zasiadała Pani Joanna Szewczyk – plastyk. Kierownik Edukacji Kulturalnej w Ośrodku Kultury  w Górze Kalwarii. Prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi.

Jury podczas spotkania w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu w dniu 5 listopada 2018 roku rozpatrzyło 72 prace plastyczne i postanowiło przyznać następujące miejsca:

Kategoria – imię nazwisko – Przedszkole

I kategoria – 4 lata

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Hanna Rutkowska - Jasieniec

III miejsce – Filip Polowczyk – Budziszynek (Decyzja Komisji dotyczy tylko rysunku wykonanego przez dziecko, z pominięciem elementów gotowych dodanych do pracy).

Wyróżnienia – Mateusz Rejer - Grójec

II kategoria – 5 lat

I miejsce – Mikołaj Kapica - Grójec

II miejsce – Nikola Kiner - Warka

III miejsce – Igor Kluska - Błędów

Wyróżnienia - Natalia Wołos – Warka

III  kategoria – 6 lat

I miejsce – Asia Tkaczyk „Takie Tam Warsztaty” - Grójec

II miejsce – Ola Pietrzak „Takie Tam Warsztaty” – Grójec, Wiktoria Skrętowska „Takie Tam Warsztaty” – Grójec

III miejsce – Jędrek Siwek „Takie Tam Warsztaty” – Grójec, Juliusz Jeziorski – Lewiczyn

Wyróżnienia – Emilia Matysiak – Grójec, Dominik Gołębiowski „Takie Tam Warsztaty” - Grójec

Od Jurorów:

„Przy ocenie prac, brane były pod uwagę: samodzielność wykonania pracy, zgodność z tematem, pomysłowość i efekt plastyczny.
Poziom prac był nierównomierny, przeszkodą w ocenie prac był widoczny brak samodzielności. Dzieci same świetnie odzwierciedlającą wizję, emocje i pomysłowość pracy nad danym tematem."

Rozdanie nagród konkursu:
"Polskie Symbole Narodowe"

odbędzie się 10 listopada 2018 (sobota) o godz. 12.00
w naszej Bibliotece
pod adresem: al. Niepodległości 20, 05-600 Grójec.