Rozstrzygnięcie konkursu "Barwy Niepodległości" w Bibliotece Publicznej w Grójcu

komisja barwy niepodleglosci

Protokół

z obrad Jury konkursu plastycznego

„Barwy Niepodległości” 2018’

zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu

Komisji przewodniczyła Pani Kinga Majewska – dyrektor MGBP w Grójcu od 2007 roku. Absolwentka bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, marketingu oraz zarządzania bibliotekami i instytucjami kultury na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, obsługi ruchu turystycznego i gospodarki turystycznej w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie. Podyplomowo ukończyła studia w zakresie samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego oraz prawa pracy na Uniwersytecie Warszawskim.

W Jury zasiadała Pani Anna Skajnowska - Olszewska – artysta – malarz. Prowadzi zajęcia ceramiczne i plastyczne w Ośrodku Kultury. Czynny twórca, uprawia malarstwo i grafikę.

W Jury zasiadała Pani Joanna Szewczyk – plastyk. Kierownik Edukacji Kulturalnej w Ośrodku Kultury  w Górze Kalwarii. Prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi.

Jury podczas spotkania w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu w dniu
22 października roku rozpatrzyło 244 prac plastycznych i postanowiło przyznać następujące miejsca:

I kategoria klas 0-3

I miejsce – Maciej Gołuch klasa 3 PSP w Gołoszach

II miejsce – Julia Maciak klasa 2 PSP Lewiczyn, Nikola Szewczyk klasa 2 PSP Lewiczyn

III miejsce – Marcel Ajewski klasa 2 PSP Grójec, Kacper Jaworowski klasa 2 PSP Zbrosza Duża

Wyróżnienia – Natalia Wojciechowska klasa 2 PSP Błędów, Lena Kucharska klasa 2, Wiktoria Rusinowska klasa 2 PSP Grójec, Adam Kusznierow klasa 2 PSP Jasieniec

II kategoria klasy IV – VIII i gimnazjum

I miejsce – Amelia Stawczyk klasa 6 PSP Grójec z „Takie Tam Warsztaty”, Natalia Rataj klasa 8 PSP Żdżary

II miejsce – Dominik Jarzębak klasa 4 PSP Nowa Wieś

III miejsce – Amelia Jasińska klasa 7 PSP Wilków, Anna Skowronek klasa 7 PSP Żdżary

Wyróżnienia- Natalia Cendrowicz klasa 7 PSP Ostrołęka, Julia Zwierzchowska klasa 3 Gimnazjum Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Jurkach

III  kategoria klasy ponadgimnazjalne

I miejsce – Małgorzata Nowak klasa 3 ZSP w Grójcu

II miejsce – Łucja Maroszek klasa 1 ZSP w Jasieńcu

Od Jurorów:

„Udział dzieci w konkursie o temacie historycznym, naszym zdaniem, kształtuje, tworzy tożsamość i postawy patriotyczne. W pracach wykonanych przez dzieci widać zaangażowanie i wyobraźnię plastyczną.

Kryteria wyboru:

1. Zgodność z tematem
  2. Samodzielność wykonania pracy
  3. Staranność
  4. Pomysłowość

Nadesłane prace spełniały w większości powyższe kryteria.”

Ze strony Biblioteki pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom GRATULUJEMY!.

Wspaniale, że wpłynęło aż tak dużo prac. Zachęcamy też do udziału w innych konkursach przygotowanych przez Bibliotekę.

Rozdanie nagród konkursu:
„Barwy Niepodległości”

odbędzie się 10 listopada 2018 (sobota) o godz. 12.00
w naszej Bibliotece
pod adresem: al. Niepodległości 20, 05-600 Grójec.

* W przypadku prac, które nie zostały nagrodzone, istnieje możliwość odebrania ich do 9 listopada 2018 r. do godz. 14.00.  Po upływie tego terminu nie będzie takiej możliwości.

komisja barwy niepodleglosci panie podczas wyboru zwycieskich prac

komisja barwy niepodleglosci dyrektor biblioteki wrecza upominki komisji