Lista książek najbardziej rozchwytywanych

roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt

roz gustaw roz mala roz maly roz zula

Laureaci OKP „O Laur Jabłoni ’2018”

XXXVIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni ’2018”

rozstrzygnęło jury w składzie:

Aldona Borowicz – poetka, krytyk literacki, prezes Oddzialu Warszawskiego Związku Literatów Polskich,
Piotr Dumin – poeta, dziennikarz, krytyk literacki, członek władz głównych Związku Literatów Polskich,
Rafał T. Czachorowski – poeta, promotor polskiej poezji współczesnej, szef portalu PoeciPolscy.pl

W dniu 14 czerwca w siedzibie grójeckiej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wacława Skarbimira Laskowskiego (organizatora konkursu) ogłoszono, że wpłynęło 168 zestawów zawierających 703 utwory poetyckie, a nagrodzić należy:

I nagroda – godło „Rodak” – Adam Wojciech Stępiński

równorzędne wyróżnienia:

godło „Tamaryszek” – Katarzyna Justyna Zychla
godło „Kapitalny” – Rafał Kasprzyk
godło „Esencja” – Ela Galoch
godło „Inspiracja prasowa” – Tadeusz Hutkowski
godło „Poranny krzyk” – Adam Bolesław Wierzbicki
godło „Bezimienna” – Krystyna Szarzyńska

Dwie nagrody specjalne:

godło „Apfel” – Urszula Krajewska-Szeligowska
godło „Lawenda” – Mirosław Puszczykowski

Od jurorów:
„Konkurs ma swoją długoletnią tradycję, którą należy pieczołowicie pielęgnować. Jeden z najstarszych w kraju. Ma istotne znaczenie kulturotwórcze. Uczestniczenie w nim – jako juror – jest wyróżnieniem.”

Organizatorzy:
Dziękujemy uczestnikom za nadesłanie utworów, powierzenie ocenie naszego jury tego, co waszym zdaniem najcenniejsze, za zaufanie, że werdykt będzie rzetelny i najwyższej jakości.
Czekamy na artystyczne porównania za rok.