Lista książek najbardziej rozchwytywanych

roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt

roz gustaw roz mala roz maly roz zula

ekslibris
Szanowni Państwo

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W.S. Laskowskiego w Grójcu organizuje konkursy:

1. Konkurs Plastyczny „Barwy Niepodległości”
    Regulamin konkursu plastycznynego - Barwy Niepodległości .pdf >> POBIERZ
    Formularz zgłoszeniowy.docx>>POBIERZ
  2. Konkurs Plastyczny „Polskie Symbole Narodowe”
    Regulamin konkursu plastycznego - Polskie Symbole Narodowe.pdf >>POBIERZ
    Formularz zgłoszeniowy.docx>>POBIERZ
  3. Konkurs Literacki „100-lecie odzyskania Niepodległości”
    Regulamin konkursu literackiego - 100-lecie odzyskania Niepodległości.pdf>>POBIERZ
    Formularz zgłoszeniowy.docx>>POBIERZ
  4. Konkurs Fotograficzny „Grójec – 100 lat Niepodległości”
    Regulamin konkursu fotograficznego - Grójec - 100 lat Niepodległości.pdf>>POBIERZ
    Konkurs fotograficzny - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.doc>>POBIERZ

Konkursy odbywają się w ramach obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 r.

Celem konkursów jest popularyzacja wiedzy na temat tego wydarzenia, rozwijanie u uczniów i dorosłych wyobraźni oraz kreatywności.

Konkursy są skierowane dla dzieci, młodzieży oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczęszczających do placówek powiatu grójeckiego jak i też dla mieszkańców (konkurs fotograficzny jest przeznaczony również dla dorosłych).

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Informacje o dokładnym terminie i miejscu wręczenia nagród zostanie podana po rozstrzygnięciu konkursów na stronie internetowej biblioteki.

Laureaci OKP „O Laur Jabłoni ’2018”

XXXVIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni ’2018”

rozstrzygnęło jury w składzie:

Aldona Borowicz – poetka, krytyk literacki, prezes Oddzialu Warszawskiego Związku Literatów Polskich,
Piotr Dumin – poeta, dziennikarz, krytyk literacki, członek władz głównych Związku Literatów Polskich,
Rafał T. Czachorowski – poeta, promotor polskiej poezji współczesnej, szef portalu PoeciPolscy.pl

W dniu 14 czerwca w siedzibie grójeckiej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wacława Skarbimira Laskowskiego (organizatora konkursu) ogłoszono, że wpłynęło 168 zestawów zawierających 703 utwory poetyckie, a nagrodzić należy:

I nagroda – godło „Rodak” – Adam Wojciech Stępiński

równorzędne wyróżnienia:

godło „Tamaryszek” – Katarzyna Justyna Zychla
godło „Kapitalny” – Rafał Kasprzyk
godło „Esencja” – Ela Galoch
godło „Inspiracja prasowa” – Tadeusz Hutkowski
godło „Poranny krzyk” – Adam Bolesław Wierzbicki
godło „Bezimienna” – Krystyna Szarzyńska

Dwie nagrody specjalne:

godło „Apfel” – Urszula Krajewska-Szeligowska
godło „Lawenda” – Mirosław Puszczykowski

Od jurorów:
„Konkurs ma swoją długoletnią tradycję, którą należy pieczołowicie pielęgnować. Jeden z najstarszych w kraju. Ma istotne znaczenie kulturotwórcze. Uczestniczenie w nim – jako juror – jest wyróżnieniem.”

Organizatorzy:
Dziękujemy uczestnikom za nadesłanie utworów, powierzenie ocenie naszego jury tego, co waszym zdaniem najcenniejsze, za zaufanie, że werdykt będzie rzetelny i najwyższej jakości.
Czekamy na artystyczne porównania za rok.