zyczenia2017

Spotkanie z Agnieszką Frączek w Bibliotece Publicznej w Grójcu

fraczek dzieci na spotkanie14 maja 2018 r. odbyło się w Bibliotece spotkanie autorskie z  Agnieszką Frączek - doktorem nauk humanistycznych, wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim, germanistką, leksykografem,  redaktor naukową Wielkiego słownika polsko-niemieckiego, niemiecko-polskiego PWN, który został wyróżniony przez „Magazyn Literacki Książki”. Laureatka m.in. Nagrody Edukacja XXI, wyróżnienia IBBY Dzięcięcy Bestseller Roku – za Kanapkę i innych wierszy kanapek. Pani Agnieszka Frączek jest autorką wierszy i opowiadań dla dzieci np. Berek literek czyli Psoty od A do Z, Byk jak byk, rzecz nie całkiem poważna o całkiem poważnych błędach językowych, Ciekawska Kaczuszka Omi, Jedna literka a zmiana wielka, W Straszydłowie i wielu wielu innych.

Autorka tak podsumowała poniedziałkowe spotkanie:

Spotkanie autorskie w Bibliotece w Grójcu? Zawsze chętnie! Moja poniedziałkowa wizyta w tym miłym miejscu nie była pierwszą, a mam nadzieję, że nie była też ostatnią.

Spotkania w grójeckiej Bibliotece, na poddaszu zabytkowego budynku, zawsze bowiem mają wyjątkowy klimat. Tym razem miałam przyjemność spotkać się i z Przedszkolaczkami, i z Uczniami najstarszych klas szkoły podstawowej. Ale niejednocześnie, rzecz jasna! Pracownicy Biblioteki świetnie wiedzą, że takie dobranie treści spotkania, by trafiło ono w zainteresowanie Czytelników zróżnicowanych wiekowo, by dla nikogo nie było ani za trudne, ani za nudne, jest niemożliwe. Dlatego spotkania odbyły się w oddzielnych grupach, o różnych porach. I wyglądały zupełnie inaczej – z Maluszkami rozmawialiśmy o powstawaniu książki, o szukaniu na nią pomysłów, o pracy pisarza i ilustratora, o roli wydawcy. I bawiliśmy się – słowem, rymem, wierszem. Natomiast spotkanie z Młodzieżą to już była wyższa szkoła jazdy. Tu tematem była przede wszystkim grzeczność języka. A więc zagadnienie uniwersyteckie – z Uczniami SP z Zaborowa rozmawiałam bowiem tak jak z moimi studentami na Uniwersytecie. Miło zaskoczyło mnie ich żywe zainteresowanie tematem, a przede wszystkim – duża świadomość językowa.

Bardzo wszystkim dziękuję za ten miły majowy dzień. Za wspaniałą atmosferę i wyjątkowy klimat. Za brawurowe recytacje Julii, Mikołaja i Joachima. Za inspiracje.

Dziękuję!

My również bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Frączek za fantastyczne spotkanie i za odwiedziny naszej Biblioteki.

Książki autorki znajdują się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, zapraszamy do wypożyczania.

fraczek autorka opowiada

fraczek zdjecie grupowe1

fraczek dzieci pokazuja swoje ksiazki

fraczek autorka czyta fragmenty swojej ksiazki