Nowe zajęcia edukacyjne w Bibliotece Publicznej w Grójcu

dogoterapia male23 kwietnia 2018 r. o godz. 9.45 rozpoczęły się zajęcia edukacyjne z Boxicavi – poprowadziła je Pani Monika Czwartyńska, założycielka firmy. Towarzyszyła jej Shila – certyfikowany pies terapeutyczny rasy Cavalier King Charles Spaniel.

Zwierzęta to niezwykłe stworzenia działające kojąco na nasz nastrój, duszę, uczące odpowiedzialności, empatii, delikatności i wrażliwości.  Wiadomo, że to mili i zabawni towarzysze naszego życia. Jednak… czy my wszyscy wiemy, że mają humory, złe nastroje, nie mają na coś ochoty? Że używają mimiki pyszczka oraz całego ciała do wyrażenia niechęci, stresu, strachu? Pewnie zdajemy sobie wszyscy z tego sprawę, ale na te istotne sytuacje nie zwracamy często uwagi.

Pani Monika przedstawiła nam zachowania psów, które są przez nas często bagatelizowane. Dzieci wykonywały również ćwiczenia dotyczące sposobu podchodzenia do zwierząt, głaskania ich i dawania smakołyków. Pokazała też jak należy właściwie obchodzić się z naszymi pupilami, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia lub jak spróbować go uniknąć.

Shila to suczka, która rozkochała w sobie wszystkie dzieci, biorące udział w zajęciach, nie mówiąc już o pracownikach Biblioteki, którzy byli nią zachwyceni.
Wszyscy byli pod wrażeniem spokoju i opanowania psa. Mamy nadzieję, że Shila wraz z Panią Moniką odwiedzi nas jeszcze nie raz.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie 1 klasy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Gabriela Narutowicza w Grójcu.

Dziękujemy Pani Monice Czwartyńskiej z firmy Boxicavi za niezwykłe zajęcia oraz Shili, która urzekła nas od pierwszego wejrzenia.

dogoterapia dzieci sluchaja prowadzacej

dogoterapia dzieci wukonuja cwiczenia proponowane przez prowadzaca

dogoterapia dzieci wykonuja cwiczenie

dogoterapia dzieci wykonuja cwiczenie3