Lista książek najbardziej rozchwytywanych

roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt

roz gustaw roz mala roz maly roz zula

Przystanek Biblioteka i Pożegnanie lata – najbardziej odjazdowe imprezy sezonu 2017!

kolazprzystanekbiblioteka

kolazpozegnanielata

2 września 2017 r. skorzystaliśmy z okazji i pożegnaliśmy razem wakacje. Tego dnia, w plenerze, za budynkiem Biblioteki działy się interesujące rzeczy. Zaczęliśmy od Przystanku Biblioteka a skończyliśmy na Pożegnaniu lata, czyli na koncertach zespołu Z Ostatniej Chwili i Pawła BIBY Binkiewicza z zespołem. Cały czas towarzyszyli nam Grajdołek, Tropy Przyrody, 4in1 Paweł Pietrzyk oraz Strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Grójcu i druhowie z OSP Mirowice. Oni zapewnili nam różnorodne atrakcje oraz pomoc podczas imprezy. Zabawę rozpoczęliśmy o godz. 11.00. Mimo, że pogoda nie sprzyjała, przyciągnęliśmy wiele osób, które zostały z nami do samego końca.

Na pierwszy ogień poszła Przystankowa Loteria, w której można było wygrać ciekawe nagrody- książki, klocki, ogromne malowanki, bańki mydlane, notatniki oraz wiele innych. Każdy los wygrywał. Przeprowadziliśmy także wyścig na torze przeszkód. Dodatkowym utrudnieniem dla chętnych okazała się łyżeczka, którą uczestnicy trzymali w ustach, i to tak, aby nie spadło z niej jajko. Po pokonaniu przeszkód, na samym końcu trzeba było przełożyć hula hop przez całe ciało
i wrócić na początek. Tylko kilku osobom udało się pokonać to wyzwanie bez upuszczenia jajka. Brawa dla nich! W międzyczasie można było poeksperymentować z Tropami Przyrody. Dzieci na warsztatach glutologii wykonywały interesujące doświadczenia. Samodzielnie mieszały wszystkie składniki mikstury, oczywiście pod czujnym okiem pani z Tropów Przyrody. Warsztaty wzbudziły bardzo duże zainteresowanie, dlatego kolejka do zrobienia kolorowego „tworka” była dość długa. Każdy chciał spróbować.

Gry planszowe to ważna rozrywka podczas wakacji. Dlatego też Grajdołek przywiózł ogromną ilość planszówek, w które dzieci mogły zagrać same, ale też z dziadkami, czy z rodzicami albo z rówieśnikami. Dzieci bardzo chętnie włączały się w zabawę, a gry wywoływały bardzo duże emocje. Kolejki tworzyły się również tam gdzie znajdował się dmuchany zamek i zjeżdżalnia, z której skorzystały także panie z Biblioteki. Panowie z firmy 4in1 Paweł Pietrzyk mieli niekończący się szereg chętnych do kul wodnych, które jak zwykle zrobiły największą furorę.

Strażacy – ochotnicy z Mirowic przyjechali do nas, aby pokazać sprzęt gaśniczy
i wyposażenie samochodu strażackiego. Pozwolili także przymierzyć strój do akcji ratowniczej. Na koniec imprezy przyszedł czas na wyróżnienie dzieci, które najaktywniej uczestniczyły w warsztatach i zajęciach w Bibliotece. Nagrody otrzymało 8 osób, 7 kolejnych osób dostało upominki za poprawne rozwiązanie krzyżówki wakacyjnej. Wręczał je Paweł BIBA Binkiewicz we własnej osobie. Rozdano także nagrody loteryjne.

Tego samego dnia,  czekały na nas inne atrakcje - koncert zespołu Z Ostatniej Chwili, który gościliśmy w ubiegłym roku i koncert Pawła BIBY Binkiewicza
z zespołem, który wystąpił po raz pierwszy na naszej scenie. Biblioteka na tę okazję przygotowała śpiewniki, dlatego też zebrani mogli śpiewać razem
z wokalistami. W ten chłodny wieczór dźwięki muzyki dodawały energii.
O godz. 19.00 grupa Z Ostatniej Chwili zaczęła grać piosenkę turystyczną, często śpiewaną przy ogniskach oraz utwory poezji śpiewanej. Usłyszeliśmy m.in.: Pożegnanie Liverpoolu, Gdzie ta keja, Nie sprzedawajcie swych marzeń, Pocztówka z Beskidu, Bieszczadzkie reggae, Majka. Zespół zachęcał do wspólnego śpiewania, większość tekstów była dobrze znana, przy innych pomagały śpiewniki. Koncert zespołu zakończył się głośnymi brawami. Rozgrzana i rozśpiewana publiczność entuzjastycznie powitała BIBĘ. Zaśpiewał nam covery znanych polskich piosenek, a także zagranicznych utworów. Można było usłyszeć również wiele autorskich kompozycji artysty, m.in. Bez grawitacji, Jedna prawda, Droga, Wonderwall.

To był wspaniały wieczór. Dziękujemy wszystkim za przybycie i za wspólną zabawę!

Korzystając z okazji chcemy bardzo podziękować Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Grójcu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirowicach za pomoc podczas imprezy.

Dziękujemy Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów „Jedność” za przekazanie słodyczy dla dzieci.

Dzięki uprzejmości Prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu pana Janusza Gawła i udostępnieniu wody mogliśmy skorzystać z atrakcji jaką były kule wodne.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w dniu imprezy i nie dali się zrazić szarej pogodzie:  dzieciom, rodzicom, dziadkom. Zapraszamy do Biblioteki jeszcze częściej! :)

przystanekbiblioteka dzieci graja w gry planszowe z grajdolkiem

przystanekbiblioteka dmuchana zjezdzalnia i bawiace sie dzieci

przystanekbiblioteka dzieci puszczaja banki