Wakacje z Biblioteką 2017. Podsumowanie pierwszego miesiąca wakacji w Bibliotece Publicznej w Grójcu

WAKACJE 2017 KOLAZ1

Na wakacje zawsze czekamy z niecierpliwością. Chcemy słońca, zabawy, różnych atrakcji, których w ciągu roku nie mamy. Biblioteka w tym roku zaproponowała dzieciom warsztaty i zajęcia inne niż w poprzednich latach. Cel jest ten sam-oderwanie dzieci od telewizora i komputera. Dlatego też w tym roku główną rolę pełnią gry planszowe oraz gry i zabawy z dawnych lat a także jak dotychczas jeden rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz.

10 lipca 2017

Tego dnia graliśmy razem z Grajdołkiem w gry planszowe. Co się okazało? Że gry planszowe to świetna zabawa, która tak wciąga, że trudno się oderwać. A przy okazji spędzamy czas ze swoimi rówieśnikami, śmiejąc się i rozmawiając. Dużo gier, które przywieźli ze sobą panowie z Grajdołka powodowało, że wybór był trudny, bo każda z nich wydawał się ciekawa. Jenga, 5 sekund, Star Wars X-Wing, Tańczące jajeczka, Cytadela to tylko niektóre z gier, w które mogliśmy zagrać.

game room grajdolek dzieci podczas gry w jenge

game room grajdolek prowadzacy pokazuje dzieciom jak grac

12 lipca 2017

Wyobraźcie sobie, że nie ma komputerów, Internetu i telefonów. Co byście wtedy zrobili? Gry i zabawy z dawnych lat to istna kopalnia mozliwośći. Dlatego zapomnieliśmy o elektronice, sieci i daliśmy się porwać grom, które kiedyś robiły furorę. Czy znaliście takie gry jak Piwko naprzeciwko albo Killera? Czy grę w kapsle, gumę? Pan Artur Szlis pokazał nam wszystkie te gry oraz nauczył zasad. To świetne zabawy nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny.  Warto pobiegać na podwórku lub skorzystać z takich właśnie gier.  Pogoda nam dopisała i zabawy nie miały końca. Chcieliśmy jeszcze i jeszcze.

gry i zabawy z dawnych lat scigamy sie kapslami

gry i zabawy z dawnych lat gramy w piwko naprzeciwko

14 lipca 2017

Na warsztatach tworzyliśmy własną grę planszową. Można było się przekonać, że nie jest to taka prosta sprawa, ale daliśmy radę! Własne kostki do gry, reguły, instrukcja, pionki, zadania do wykonania. Trzeba było się nieźle pogłówkować. Na szczęście pomagała nam Pani Justyna Jasiorowska, która na początku przedstawiła krótką prezentacje nt. gier następnie dała wiele wskazówek. Powstał np. Duchoooomopol Wyścigi, Morska Przygoda, Żmija i wiele wiele innych wspaniałych gierJ. Pomysłów było naprawdę mnóstwo. Możecie spróbować także w domu stworzyć własną grę albo włączyć w to całą rodzinę. To naprawdę niesamowita zabawa:)

tworzymy gry planszowe dzieci podczas pracy

tworzymy gry planszowe dzieci podczas pracy1

16 lipca 2017

W niedzielę udało nam się wyruszyć w trasę rowerem razem z WGR Team Klub Kolarski.  Wyjechaliśmy z Grójca dalej pojechaliśmy przez Kocerany i dotarliśmy do miejscowości Przypki, gdzie niedaleko znajduje się Rancho pod Bocianem. Tam mogliśmy odpocząć, zjeść pyszną szarlotkę z lodami, uzupełnić płyny i pospacerować.  Po naładowaniu sił wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tereny, przez które przejeżdżaliśmy były przepiękne.  Należą one do Krajobrazu Chronionego „Krainy Rzeki Jeziorki”.

odjazdowy bibliotekarz1

17 lipca 2017

Tego dnia zebraliśmy wszystkie gry, jakie tylko mamy w Bibliotece i urządziliśmy sobie Game room.
Pani Justyna Jasiorowska pokazała nam jak grać w poszczególne gry. Koncept, Owce na wypasie, Dr Eureka, 5 Sekund, Fun Farm, Spaghetti to tylko niektóre gry, w które mieliśmy okazje zagrać. Najbardziej rozbawił nas Koncept, porwał Dr Eureka i skupił 5 Sekund. Nieźle się bawiliśmy a przy okazji ruszyliśmy głową.

game room gramy w gre koncept

19 lipca 2017

Kredki, dużo papieru, nożyczki, kolorowe karteczki i papierki i szczypta wyobraźni wystarczyło, aby zasiąść i zacząć tworzyć. A co? Oczywiście własną grę planszową. Pani Justyna Jasiorowska podzieliła nas na grupy.  Okazało się, że dzieci współpracując tworzą mega wspaniałe gry. Ustaliliśmy między sobą kto i co ma robić i każdy zabrał się za swoje zadanie. Robiliśmy pionki, wytyczaliśmy zasady gry i pułapki w jakie można wpaść. Powstały dwie duże plansze. Korzystając z tego, że zostało nam trochę czasu zaczęliśmy w nie grać.

tworzymy gre planszowa

Zaczynamy za chwilę drugi miesiąc wakacji, podczas którego zaplanowaliśmy kilka planszowych atrakcji a także gier i zabaw z dawnych lat. Pamiętajcie, że w sierpniu mamy dla Was grę terenową nad zalewem w Osieczku. Możecie zapisywać się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

Zapraszamy!!!