Spotkanie z Adamem Podlewskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu – 16 maja 2017 r.

podlewski autor opowiadaByło to nasze drugie spotkanie z autorem. Na jesieni przy okazji promocji książki „Honor i zbrodnia” wysłuchaliśmy  barwnej opowieści o realiach życia XIX-wiecznej Warszawy. W stolicy doby Królestwa Kongresowego umieścił bowiem autor akcję swojego kryminału historycznego.

Tym razem przenieśliśmy się w świat fantastyki, okultyzmu i wszelkiej maści duchów, żywiołaków  ziemi, demonów. Oczywiście wszystko dzieje się w Warszawie. Jako, że autor jest  bardzo przywiązanym do swojej stolicy Warszawiakiem. Gość opowiedział o genezie swojej powieści. „Chciałem pokazać Warszawę magiczną, że coś jest w tych piaskach stolicy, że jest niezwykła, pełna tajemnic”.Następnie wysłuchaliśmy niezwykle ciekawej opowieści o gatunku literackim jakim jest urban fantasy. W takiej konwencji napisana jest właśnie „Wars i Sawa”, książka, która była pretekstem spotkania.

Autor opowiedział również o swoim nowym przedsięwzięciu jakim jest „Fantom. Fantastyczny Dwumiesięcznik”. Premiera czasopisma odbyła się 28 kwietnia br. Wydaje je Wydawnictwo Skarpa Warszawska zaś redaktorem naczelnym Fantomu jest właśnie Adam Podlewski.  Jako redaktor naczelny stawia sobie cel aby promować młodych twórców fantastyki. Bardzo cieszy Go, że tak uznani pisarze  fantasty włączyli się do współpracy z pismem jak Andrzej Pilipiuk, Tomasz Kołodziejczak czy Marcin Przybyłek.

Mimo, że spotkanie odbyło się w kameralnym gronie trwało dwie godziny. Duża wiedza naszego gościa i historyczna i z dziedziny fantastyki dopełniona talentem gawędziarskim sprawiła, że z żalem przyjęliśmy zakończenie spotkania.

Adam Podlewski - historyk, filozof, gawędziarz konwentowy, pisarz ("Honor i Zbrodnia" Skarpa Warszawska 2016, "Wars i Sawa" Fantom 2017 i inne) oraz redaktor naczelny "Fantomu: Fantastycznego Dwumiesięcznika"​.

podlewski podczas spotkania

podlewski dyrektor biblioteki wrecza upominek autorowi i dziekuje za spotkanie