Lista książek najbardziej rozchwytywanych

       
roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt
       
roz gustaw roz mala roz maly roz zula

Biblioteka. Oczywiście!

koncert tomala due instrumenty

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Organizatorzy Tygodnia Bibliotek chcą,  by  Biblioteka postrzegana była przez ludzi, jako instytucja na trwale wpisana w pejzaż kulturowy, zatem hasło "Biblioteka. Oczywiście!" ma wzmocnić ten przekaz. Hasło odpowiada także na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?". Zmieniające się funkcje bibliotek w ostatnich latach pozwalają na zwiększenie zakresu działań biblioteki publicznej; można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać, poznać nowoczesne technologie oraz zdobyć wszelkie potrzebne informacje i partycypować w jej (biblioteki) działaniach. Biblioteka to taka przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku, każdego wyznania i koloru skóry, gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze. źródło: www.sbp.pl

Tydzień Bibliotek w Grójcu

8 maja 2017 r Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zainaugurowała Tydzień Bibliotek dwoma koncertami. Pierwszym, w zaprzyjaźnionym grójeckim Gimnazjum, drugim- w progach Biblioteki.

Dyrektor Biblioteki Kinga Majewska zaprosiła niebanalny duet muzyczny Tomala Due, który tworzą siostry Joanna i Maria Tomala, doktorantki Akademii Muzycznej im G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Z niespotykanego połączenia dźwięków harfy i altówki mogliśmy odsłuchać zaskakujące aranżacje nie tylko z repertuaru muzyki filmowej, ale i z utworów rozrywkowych. Siostry koncertują w Polsce i za granicą jako solistki, kameralistki, a na co dzień są muzykami Orkiestr Teatru Wielkiego w Łodzi. 
Występy na festiwalach, koncertach organizowanych przez Akademię Muzyczną w Łodzi i Szkołę Filmową w Łodzi oraz częsta współpraca z orkiestrami z całej Polski to tylko część ich muzycznego portfolio. Joanna i Maria znakomicie czują się w kameralnej atmosferze, którą budują poprzez dźwięki. Czują się też wyśmienicie grając na Hali Sportowej dla uczniów i nauczycieli Gimnazjum. Nutka dydaktyzmu, wprowadziła młodzież, jak również grójeckich Czytelników, w świat instrumentów muzycznych. Jak zbudowana jest harfa, ile ma strun, jak się ją stroi, czym różni się altówka od skrzypiec- nie będzie teraz tajemnicą dla słuchaczy. Młodzież ochoczo nagrywała koncert, jak również zadawała nurtujące ich pytania.

Serdeczne podziękowania składamy pani Teresie Naduk – zastępcy Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Grójcu – za pomoc w organizacji Koncertu.

koncert tomala due artystki podczas wystepu w pg grojec

koncert tomala due artystki podczas wystepu w pg grojec1

koncert tomala due dyrektor biblioteki zapowiada artystki

koncert tomala due wystep w bibliotece

koncert tomala due podziekowanie gosci i wreczenie artystkom kwiatow