Lista książek najbardziej rozchwytywanych

roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt

roz gustaw roz mala roz maly roz zula

ekslibris
Szanowni Państwo

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W.S. Laskowskiego w Grójcu organizuje konkursy:

1. Konkurs Plastyczny „Barwy Niepodległości”
    Regulamin konkursu plastycznynego - Barwy Niepodległości .pdf >> POBIERZ
    Formularz zgłoszeniowy.docx>>POBIERZ
  2. Konkurs Plastyczny „Polskie Symbole Narodowe”
    Regulamin konkursu plastycznego - Polskie Symbole Narodowe.pdf >>POBIERZ
    Formularz zgłoszeniowy.docx>>POBIERZ
  3. Konkurs Literacki „100-lecie odzyskania Niepodległości”
    Regulamin konkursu literackiego - 100-lecie odzyskania Niepodległości.pdf>>POBIERZ
    Formularz zgłoszeniowy.docx>>POBIERZ
  4. Konkurs Fotograficzny „Grójec – 100 lat Niepodległości”
    Regulamin konkursu fotograficznego - Grójec - 100 lat Niepodległości.pdf>>POBIERZ
    Konkurs fotograficzny - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.doc>>POBIERZ

Konkursy odbywają się w ramach obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 r.

Celem konkursów jest popularyzacja wiedzy na temat tego wydarzenia, rozwijanie u uczniów i dorosłych wyobraźni oraz kreatywności.

Konkursy są skierowane dla dzieci, młodzieży oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczęszczających do placówek powiatu grójeckiego jak i też dla mieszkańców (konkurs fotograficzny jest przeznaczony również dla dorosłych).

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Informacje o dokładnym terminie i miejscu wręczenia nagród zostanie podana po rozstrzygnięciu konkursów na stronie internetowej biblioteki.

Biblioteka. Oczywiście!

koncert tomala due instrumenty

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Organizatorzy Tygodnia Bibliotek chcą,  by  Biblioteka postrzegana była przez ludzi, jako instytucja na trwale wpisana w pejzaż kulturowy, zatem hasło "Biblioteka. Oczywiście!" ma wzmocnić ten przekaz. Hasło odpowiada także na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?". Zmieniające się funkcje bibliotek w ostatnich latach pozwalają na zwiększenie zakresu działań biblioteki publicznej; można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać, poznać nowoczesne technologie oraz zdobyć wszelkie potrzebne informacje i partycypować w jej (biblioteki) działaniach. Biblioteka to taka przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku, każdego wyznania i koloru skóry, gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze. źródło: www.sbp.pl

Tydzień Bibliotek w Grójcu

8 maja 2017 r Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zainaugurowała Tydzień Bibliotek dwoma koncertami. Pierwszym, w zaprzyjaźnionym grójeckim Gimnazjum, drugim- w progach Biblioteki.

Dyrektor Biblioteki Kinga Majewska zaprosiła niebanalny duet muzyczny Tomala Due, który tworzą siostry Joanna i Maria Tomala, doktorantki Akademii Muzycznej im G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Z niespotykanego połączenia dźwięków harfy i altówki mogliśmy odsłuchać zaskakujące aranżacje nie tylko z repertuaru muzyki filmowej, ale i z utworów rozrywkowych. Siostry koncertują w Polsce i za granicą jako solistki, kameralistki, a na co dzień są muzykami Orkiestr Teatru Wielkiego w Łodzi.
Występy na festiwalach, koncertach organizowanych przez Akademię Muzyczną w Łodzi i Szkołę Filmową w Łodzi oraz częsta współpraca z orkiestrami z całej Polski to tylko część ich muzycznego portfolio. Joanna i Maria znakomicie czują się w kameralnej atmosferze, którą budują poprzez dźwięki. Czują się też wyśmienicie grając na Hali Sportowej dla uczniów i nauczycieli Gimnazjum. Nutka dydaktyzmu, wprowadziła młodzież, jak również grójeckich Czytelników, w świat instrumentów muzycznych. Jak zbudowana jest harfa, ile ma strun, jak się ją stroi, czym różni się altówka od skrzypiec- nie będzie teraz tajemnicą dla słuchaczy. Młodzież ochoczo nagrywała koncert, jak również zadawała nurtujące ich pytania.

Serdeczne podziękowania składamy pani Teresie Naduk – zastępcy Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Grójcu – za pomoc w organizacji Koncertu.

koncert tomala due artystki podczas wystepu w pg grojec

koncert tomala due artystki podczas wystepu w pg grojec1

koncert tomala due dyrektor biblioteki zapowiada artystki

koncert tomala due wystep w bibliotece